Liga Mistrzów. Benfica wygrywa po golu w ostatniej minucie!

Benfica Lizbona pokonała na własnym stadionie Zenit Sankt Petersburg 1:0 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jedynego gola w doliczonym czasie gry strzelił Jonas. Goście kończyli mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Domenico Criscito.

Benfica vs FC ZenitSkazywani na pożarcie gracze Benfiki od pierwszego gwizdka sędziego przeważali na Estadio da Luz, goście nie zamierzali jednak oddać spotkania bez walki. W 19. minucie po raz pierwszy zmuszony do interwencji został Jurij Łodygin – na szczęście dla gości uderzenie Pizziego nie należało do najtrudniejszych. W 33. minucie Hulk miał okazję z rzutu wolnego. Potężne uderzenie Brazylijczyka nieznacznie minęło słupek bramki rywali. Chwilę później to Benfica wyprowadziła kontratak, który nie przyniósł jednak większego zagrożenia w polu karnym Zenitu. Do przerwy nie działo się już zbyt wiele. W efekcie oba zespoły udały się do szatni przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę lepiej mogli rozpocząć Rosjanie. W 52. minucie Axel Witsel kropnął zza pola karnego, następnie Julio Cesar odbił futbolówkę, a ta znalazła się przy nodze Artema Dziuby. Rosjanin, zaskoczony takim obrotem sprawy, nie zdołał skierować futbolówki do siatki lizbończyków. W 70. minucie gospodarze stworzyli sobie najlepszą, jak do tej pory, okazję do strzelenia gola. Nicolas Gaitan znakomicie minął w „szesnastce” jednego z defensorów rywali, lecz uderzył w taki sposób, że golkiper przyjezdnych zdołał wybić futbolówkę.

Benfica vs FC ZenitBenfica vs FC Zenit

W końcówce rozpoczęły się prawdziwe emocje. Najpierw Domenico Criscito zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za bezmyślny faul, po czym z rzutu wolnego dośrodkował Nicolas Gaitan – najwyżej w polu karnym gości wyskoczył Jonas, który strzałem głową zapewnił swojej drużynie niezwykle ważne zwycięstwo. Benfica, dzięki wygranej 1:0, znajduje się w nieco lepszej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem.