Liga Mistrzów. Benfica ponownie strzela w końcówce, Zenit za burtą

Benfica Lizbona wygrała na wyjeździe z Zenitem Sankt Petersburg 2:1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Champions League. Do 85. minuty mistrzowie Rosji prowadzili 1:0, a do siatki rywali trafił Hulk. W końcówce do głosu doszli zawodnicy z Estadio da Luz.

Bramka Jonasa wywalczona w doliczonym czasie gry pierwszego meczu sprawiła, że przed starciem rewanżowym w lepszej sytuacji znajdowali się mistrzowie Portugalii. Orły kroczą w tym sezonie od zwycięstwa do zwycięstwa. Z ostatnich szesnastu pojedynków (we wszystkich rozgrywkach) przegrały zaledwie raz – przed własną publicznością z FC Porto 1:2.

Benfica vs FC ZenitZenit od początku ruszył do ataku. W 7. minucie groźnie uderzał Artiom Dziuba, lecz nieznacznie się pomylił. Z drugiej strony potężnie przymierzył Renato Sanches, jednak i on nie trafił w światło bramki. Po półgodzinie gry tempo gry delikatnie spadło. Rosjanie atakowali, a piłkarze Benfiki myśleli przede wszystkim o zabezpieczeniu tyłów. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga miejscowych. Blisko pokonania Edersona był Igor Smolnikow, lecz w dobrej sytuacji uderzył wprost w bramkarza drużyny przeciwnej. W 69. minucie padł pierwszy gol. Jurij Żirkow wygrał walkę o piłkę z jednym z zawodników rywali i zacentrował na głowę Hulka, który otworzył wynik spotkania.

Benfica vs FC ZenitKońcówka należała do rozpędzających się gości. W 85. minucie  Nicolas Gaitan wyrównał, dobijając uderzenie Raula Jimeneza. W szóstej minucie doliczonego czasu gry gola dającego zwycięstwo Benfice strzelił Anderson Talisca.

Mistrzowie Portugalii awansowali do najlepszej ósemki Champions League. Miejsce w ćwierćfinale zagwarantowały sobie już cztery zespoły. Obok Benfiki są to VfL Wolfsburg, Real Madryt i Paris Saint-Germain.