Liga Mistrzów. Bayern rozbił Szachtar, gol Lewandowskiego

Bayern Monachium rozbił na własnym stadionie ukraiński Szachtar Donieck aż 7:0 (2:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów i awansował do następnej fazy rozgrywek. Dwie bramki strzelił Thomas Mueller. Po jednej bramce zdobyli Jerome Boateng, Franck Ribery, Holger Badstuber, Robert Lewandowski i Mario Goetze. Czerwoną kartkę już w 3. minucie dostał obrońca gości Ołeksandr Kuczer.

Już w 3. minucie spotkania Ołeksandr Kuczer został wyrzucony z boiska przez Williama Colluma. W polu karnym faulowany był Mario Goetze. Do jedenastki podszedł Thomas Mueller, który pewnym strzałem pokonał Andrija Pjatowa. Kolejne minuty to systematyczne zdobywanie przewagi przez Bawarczyków. W 24. minucie Robert Lewandowski miał znakomitą szansę na podwyższenie. Centra Rafinhy trafiła na głowę Polaka, który następnie trafił w słupek.

Dziesięć minut później Pjatow odbił strzał reprezentanta Polski. Odbicie było na tyle niefortunne, że do piłki najszybciej dobiegł Jerome Boateng i podwyższył wynik. Następnie swoich sił próbował Lewandowski, Mueller i Boateng. Ich strzały nie zmusiły golkipera rywali do wyciągania futbolówki z bramki.

Tuż po zmianie stron Franck Ribery sfinalizował akcję Mario Goetzego i Davida Alaby i Bayern prowadził już 3:0. Chwilę później dośrodkowanie z rzutu rożnego Ribery’ego wybił bramkarz Szachtaru. Pierwszy do niej dobiegł Thomas Mueller i trafił do pustej bramki. Znakomicie wykonywane stałe fragmenty gry były kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu. W 63. minucie Rafinha egzekwował rzut rożny. Piłka trafiła do Holgera Badstubera. Defensor Bawarczyków strzałem głową pokonał źle ustawionego golkipera przyjezdnych.

Kwadrans przed końcem spotkania Bastian Schweinsteiger dalekim zagraniem uruchomił „Lewego”, ten w sytuacji sam na sam strzelił w taki sposób, że piłka została trącona przez Pjatowa i następnie wpadła do bramki zespołu z Doniecka. Wtedy było już 6:0, więc niemiecki zespół pozwolił odpocząć defensorom Mircey Lucescu. Nie trwało to długo, ponieważ szybki kontratak Boatenga zakończył się bramką Mario Goetzego na trzy minuty przed końcem podstawowego czasu gry.

Po zmiażdżeniu mistrzów Ukrainy Bayern Monachium ze spokojem będzie czekał na kolejnego rywala. Z taką formą jaką zaprezentowali dzisiaj żaden rywal nie będzie im straszny. Mecze z Barceloną czy Realem Madryt mogą być atrakcją tych rozgrywek.