Liga Mistrzów. Bayern pokonał Juventus po dogrywce, Lewandowski rozpoczął odrabianie strat

Bayern Monachium awansował do kolejnej rundy Ligi Mistrzów, po pokonaniu na własnym boisku po dogrywce w 1/8 finału ubiegłorocznego finalistę tych rozgrywek – Juventus Turyn 4:2. Bawarczycy wyszli z nie lada tarapatów, ponieważ przegrywali już nawet 0:2. Odrabianie strat, bramką zdobytą w 73. minucie, rozpoczął Robert Lewandowski.

Po remisie 2:2, jaki padł w pierwszym starciu tych ekip, mimo wszystko to Bayern był zdecydowanym faworytem w dzisiejszym spotkaniu. Obie jedenastki przystępowały do rewanżu mocno osłabione. Gospodarze od dawna mają spore problemy z kontuzjowanymi obrońcami, a wśród gości zabrakło dzisiaj tak ważnych graczy, jak Paulo Dybala i Claudio Marchisio.

Od samego początku to gracze Juventusu mocno postawili na atak i skorzystali z nieporadności dziurawej obrony monachijczyków. Już w 6. minucie nie dogadali się Manuel Neuer i David Alaba, a ich nieporozumienie wykorzystał Paul Pogba. Francuz, świętujący swoje 23 urodziny, miał przed sobą po zagraniu Stephana Lichtsteinera praktycznie pustą bramkę i takiej okazji nie zmarnował.

Bayern Munich vs Juventus TurinWydawałoby się, że po takim ciosie gospodarze odpowiedzą błyskawicznie, ale nic z tych rzeczy. Wprost przeciwnie, to podopieczni Massimiliano Allegriego grali bardziej agresywnie i doskonale odcinali od podań Thomasa Muellera i Roberta Lewandowskiego. W 28. minucie po kolejnym błędzie Alaby piłkę przejął Alvaro Morata. Hiszpan najpierw urządził sobie rajd między obrońcami gospodarzy, a potem oddał futbolówkę do Juana Cuadrado. Kolumbijczyk pokonał Neuera i postawił gospodarzy w niezwykle trudnej sytuacji. Bayern mógł odpowiedzieć pod sam koniec pierwszej połowy, kiedy w zamieszaniu podbramkowym piłka odbiła się od Roberta Lewandowskiego i niemal wpadła do siatki.

W drugiej odsłonie tego pojedynku kibice w Monachium długo czekali na pozytywną odmianę swoich ulubieńców. Mało tego, niewiele brakowało, a w 57. minucie Morata rozstrzygnąłby losy dwumeczu. Były gracz Realu Madryt ograł już dwóch obrońców, ale jego strzał poszybował nad poprzeczką.

Wszystko zmieniła dopiero 73. minucie spotkania. Wówczas, po dośrodkowaniu Douglasa Costy, świetny strzał głową na bramkę Gianluigiego Buffona oddał Lewandowski. Włoski golkiper nic w tej sytuacji nie był w stanie zrobić. Ta bramka ewidentnie tchnęła ożywienie w poczynania podopiecznych Pepa Guardioli. Co chwila w kierunku bramki Buffona sunął atak lewą lub prawą stroną z wykorzystaniem Comana i Costy. Kiedy wydawało się, że goście dowiozą zadowalający ich wynik do końca meczu w 90. minucie doskonałą piłkę na prawą stronę do Comana zagrał Arturo Vidal. Francuz bez zastanowienia w swoim stylu dośrodkował w pole karne, a tam świetnie akcję zamknął Mueller. Była to bramka na wagę dogrywki.

Bayern Munich vs Juventus TurinBayern Monachium

Wprawdzie dodatkowy czas gry lepiej rozpoczęli goście – po akcji Mario Mandzukicia, strzał Lichtsteinera obronił Neuer – to potem inicjatywę mieli już tylko gospodarze. Decydujące ciosy z ich strony padły jednak dopiero w drugiej części dogrywki. Bayern losy tego dwumeczu rozstrzygnął dwiema akcjami. Najpierw w 108. minucie Mueller bardzo przytomnie zagrał do Thiago Alcantary, a ten nie zmarnował swojej szansy i wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie.

W następnej akcji piłkę na środku boiska przejął bohater spotkania Coman i popędził przed siebie w kierunku bramki Buffona. Młody Francuz tym razem nawet nie szukał swoich partnerów, lecz po delikatnym zejściu do środka oddał soczysty strzał w kierunku dalszego słupka. Buffon był bez szans na skuteczną interwencję, a jego ekipa na odrobienie strat. W efekcie Bayern pokonał Juventus 4:2 i tym samym znalazł się w gronie ośmiu najlepszych drużyn Ligi Mistrzów.