Liga Mistrzów. Bayern deklasuje Besiktas w dwumeczu

Wygraną 3:1 w Stambule Bayern Monachium przypieczętował awans do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski opuścił murawę w 68. minucie.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego Bayern Monachium rozpoczął swoją dominację nad drużyną gospodarzy. Mistrzowie Niemiec postawili na atak, by jak najszybciej pozbawić rywali jakichkolwiek złudzeń. Jako pierwszy próbował David Alaba, jednak z jego uderzeniem z rzutu wolnego poradził sobie Tolga Zengin. W 18. minucie golkiper nie miał już wiele do powiedzenia. Wynik spotkania otworzył Thiago Alcantara. Pomocnik dostawił nogę po dośrodkowaniu Thomasa Muellera.

Po zmianie stron Bawarczycy ponownie ruszyli do ataku. Po szybkim odbiorze w szesnastkę centrował Rafinha. Źle interweniowali obrońcy, a futbolówka – odbita od Gokhana Gonula – wylądowała w siatce. Mistrzowie Turcji nie pozostawali bierni. Honorowe trafienie zaliczył Vagner Love. Wcześniej błąd popełnili obrońcy Bayernu, tracąc piłkę w okolicach własnego pola karnego. Dla Besiktasu był to impuls, który mógł skończyć się remisem. W doskonałej sytuacji chybił Mustafa Pektemek.

W 84. minucie wynik ustalił Sandro Wagner. 30-latek zadebiutował w Lidze Mistrzów zmieniając Roberta Lewandowskiego. Bayern Monachium po raz drugi pokonał Besiktas, dzięki czemu wywalczył awans do ćwierćfinału rozgrywek.