Liga Mistrzów. Barcelona przypieczętowała awans do ćwierćfinału

FC Barcelona pokonała na Camp Nou Manchester City 1:0 (1:0) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Zwycięstwo Blaugranie zapewnił Ivan Rakitić, który jako jedyny potrafił dziś pokonać świetnie dysponowanego między słupkami gości Joe Harta.

Po wyjazdowym zwycięstwie 2:1 w lepszej sytuacji znajdowali się gospodarze. Kibice Barcy byli niemal pewni zwycięstwa i awansu swojej drużyny. W ekipie Luisa Enrique zabrakło Sergio Busquetsa, nieobecnego z powodu kontuzji stawu skokowego.

W 6. minucie w doskonałej sytuacji, po błędzie Vincenta Kompany’ego, znalazł się Neymar. Brazylijczyk z około jedenastu metrów trafił zaledwie w słupek. W kolejnej akcji swoimi umiejętnościami mógł popisać się już Joe Hart. Golkiper przyjezdnych pewnie zatrzymał uderzenie Lionela Messiego z ostrego kąta. Argentyńczyk kilka minut później przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. W odpowiedzi z dystansu uderzył Aleksandar Kolarov. Jego próbę pewnie zatrzymał Marc-Andre ter Stegen.

Barcelona nie oddawała inicjatywy i z łatwością przedostawała się pod bramkę City. W 28. minucie ponownie ze stojącej piłki nieznacznie spudłował Messi, który chwilę później popisał się fantastycznym podaniem do Ivana Rakiticia. Chorwat przyjął futbolówkę w polu karnym rywali i przelobował wychodzącego z bramki Harta. W końcówce pierwszej części gry szansę na podwyższenie wyniku miał Luis Suarez, jednak Urugwajczyk trafił w słupek.

Pierwsze fragmenty drugiej odsłony nie przyniosły wielkich emocji. Podopieczni Manuela Pellegriniego prezentowali się nieco lepiej niż przed przerwą, jednak to wciąż było za mało, żeby zagrozić Katalończykom. W 71. minucie piłkę w siatce The Citizens umieścił Jordi Alba. Gola nie uznał arbiter, dopatrując się spalonego.

Kilka minut później po teatralnym upadku Aguero sędzia zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla piłkarzy z Etihad Stadium. Oko w oko z ter Stegenem stanął sam poszkodowany. Obronną ręką z tego pojedynku wyszedł jednak niemiecki golkiper. W końcówce, podobnie jak w pierwszej części gry, do głosu doszedł Luis Suarez. Urugwajczyk najpierw nie zdołał pokonać Harta w sytuacji sam na sam, a następnie trafił w poprzeczkę.

Duma Katalonii przypieczętowała awans do kolejnej rundy rozgrywek. Mecze ćwierćfinałowe odbędą się w kwietniu.