Liga Mistrzów. Barcelona przypieczętowała awans, Arsenal nie poddał się bez walki

W rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów FC Barcelona pokonała na własnym stadionie Arsenal Londyn 3:1 i awansowała do następnej rundy rywalizacji. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Londynie, gracze mistrzów Hiszpanii triumfowali 2:0.

Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando Barcelony. Gospodarze szybko zamknęli Arsenal na jego połowie, ale w pierwszych minutach David Ospina nie musiał interweniować. Zatrudniony za to został Marc-Andre ter Stegen, którego czujność strzałem z dystansu w 10. minucie sprawdzał Mesut Oezil.

FC Barcelona vs Arsenal FCPierwszą swoją firmową akcję Katalończycy przeprowadzili w 17. minucie. Wówczas Neymar wypatrzył w polu karnym Messiego i idealnie obsłużył go podaniem, ale strzał Argentyńczyk z najbliższej odległości obronił Ospina. Już następna akcja podopiecznych Luisa Enrique przyniosła efekt bramkowy. Prostopadłym podanie do Neymara popisał się Luis Suarez i ten pierwszy bez problemu pokonał kolumbijskiego bramkarza. W akcji tej po stronie Kanonierów najbardziej zawinił Laurent Koscielny, któremu gracze gospodarzy w dziecinny sposób zabrali futbolówkę.

Po tej stracie piłkarze Arsene’a Wengera tym bardziej nie potrafili odzyskać swojego rytmu gry, a gospodarze co rusz stwarzali sobie dogodne sytuacje. Jednak na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Barcelona zaczęła grać wyraźnie nonszalancko, co mogło się dla niej źle skończyć. W 34. minucie Alex Iwobi przewrócił się po starciu z Javierem Mascherano w polu karnym, ale arbiter nie użył gwizdka. Zaledwie cztery minuty później ten sam zawodnik gości ograł Daniego Alvesa, jednak uderzył niecelnie na bramkę rywali. Chwilę później w polu karnym Sanchez doskonale zagrał do Mohameda Elneny’ego, ale jego strzał z ostrego konta zablokowali obrońcy.

Na drugą część meczu Arsenal wyszedł niezwykle zmotywowany, niespodziewanie mocno zepchnął do obrony gospodarzy i szybko wyrównał stan spotkania. W 51. minucie Sanchez zagrał z prawego skrzydła do Elneny’ego, a ten znakomitym strzałem z szesnastu metrów pokonał ter Stegena. Siedem minut później goście mogli wyjść na prowadzenie, jednak strzał Danny’ego Welbecka znakomicie zablokował Mascherano.

FC Barcelona vs Arsenal FCFC Barcelona vs Arsenal FC

Odpowiedź Barcelony, wobec przewagi rywali, była natychmiastowa. W 65. minucie Dani Alves tak zacentrował do Suareza, że ten pięknym strzałem „nożycami” trafił w samo okienko bramki Ospiny. Arsenal jednak nawet po tej stracie nie złożył broni. W 80. minucie bliski pokonania niemieckiego bramkarza, po uderzeniu z rzutu wolnego, był Sanchez. To jednak Katalończycy postawili na koniec tej rywalizacji kropkę nad „i”. W 88. minucie „twarzą w twarz” z Ospiną stanął Messi i bardzo efektownie przerzucił piłkę nad bramkarzem, pieczętując tym samym awans Dumy Katalonii do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.