Liga Mistrzów. Awans City, Roma w pucharze pocieszenia

Manchester City pokonał na Stadio Olimpico AS Romę 2:0 (0:0) i wywalczył prawo gry w 1/8 finału Champions League. Rzymianom pozostała rywalizacja w mniej prestiżowej Lidze Europy. Bramki dla Obywateli zdobyli Samir Nasri i Pablo Zabaleta.

Obie drużyny przystępowały do meczu z pełną świadomością jego wagi – zwycięstwo, w zależności od wyniku drugiego grupowego spotkania, dawało awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

AS Roma vs Manchester CityOd początku inicjatywę przejęli gospodarze. Raz po raz defensywę The Citizens nękał najlepszy zawodnik Romy – Gervinho. Obrońcy City radzili sobie z Iworyjczykiem i skutecznie przerywali jego rajdy. W drugim kwadransie do głosu doszli przyjezdni. W 26. minucie piłkę w siatce umieścił Jesus Navas. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia Edina Dzeko, nie uznając przez to gola Hiszpana. W końcówce szczęścia próbował James Milner. Morgan De Sanctis przytomnie skrócił kąt przy akcji Anglika i nie dał się zaskoczyć.

AS Roma vs Manchester CityPo przerwie rzymianie zadowoleni z remisu zaczęli grać bardziej pasywnie. Goście regularnie dostarczali futbolówkę w szesnastkę włoskiej drużyny. Nie potrafili jednak wykończyć stwarzanych przez siebie okazji. Piłkarze ze Stadio Olimpico zostali skarceni w 60. minucie. Samir Nasri przymierzył z dystansu – piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Dobrze spisywała się jednak defensywa przyjezdnych, która skutecznie odpychała rywali od bramki Joe Harta. Niewiele zabrakło w 72. minucie Kostasowi Manolasowi. Jego uderzenie zatrzymało się jednak na słupku, a dobitkę w ostatniej chwili zablokował ofiarnie interweniujący Martin Demichelis. Podopieczni Manuela Pellegriniego kropkę nad „i” postawili w 86. minucie. Nasri dograł w tempo do wbiegającego w pole karne Pablo Zabalety, który strzałem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi rywali.

Zawodnicy City zapewnili sobie na wiosnę grę w Champions League. Roma, dzięki porażce CSKA Moskwa z Bayernem Monachium, zagra w 1/16 finału Ligi Europejskiej.