Liga Mistrzów. Atletico wygrywa w Mediolanie

W dzisiejszym spotkaniu 1/8 finału Champions League AC Milan przegrał u siebie z Atletico Madryt 0:1. Bramkę dla gości zdobył w końcówce Diego Costa.

Po kwadransie gry świetną okazję mieli gospodarze – Kaka zdecydował się na strzał a piłka po rykoszecie trafiła w poprzeczkę. Trzy minuty później piłka po uderzeniu Poliego oraz interwencji Courtoisa odbiła się od słupka! Milan atakował – z dystansu uderzał Kaka i Balotelli jednak zawsze minimalnie obok bramki.

W 79 minucie Raul Garcia otrzymał świetne podanie od Gabiego jednak pomocnik Atletico fatalnie spudłował.
Trzy minuty później Atletico wyszło na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę strącił Abate, futbolówka poszybowała wprost na głowę Diego Costy, który skierował ją do bramki. Był to piąty gol Brazylijczyka w tegorocznych rozgrywkach Champions League.

Po tym zwycięstwie Atletico jest już jedną nogą w ćwierćfinale – w tym sezonie Estadio Vicente Calderon jest bardzo trudne do zdobycia.