Liga Europy: Ruch gra dalej

Piłkarze Ruchu Chorzów bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z FC Vaduz i tym samym awansowali do III rundy eliminacji Ligi Europy, gdzie zmierzą się z duńskim Esbjerg fB. Pierwszy mecz w Gliwicach piłkarze Jana Kociana wygrali 3:2.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji. Chorzowianie co prawda lepiej prezentowali się na boisku, jednak sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Nie brakowało natomiast agresywnej gry i walki o każdy centymetr boiska, czego efektem było aż pięć żółtych kartek. Podopieczni Jana Kociana pierwszy cel strzał na bramkę rywali oddali dopiero w czterdziestej drugiej minucie meczu, gdy z dystansu uderzał Michał Szewczyk. Natomiast  piłkarze z Lichtensteinu odpowiadali próbami Markus Neumayr, Philipp Muntwiler oraz Simone Grippo, ale za każdym razem na posterunku był dobrze dysponowany Krzysztof Kamiński.

Druga część spotkania także nie przyniosła goli, choć Niebiescy byli już znacznie groźniejsi w działaniach ofensywnych i mogą żałować, że ostatecznie ani razu nie umieścili piłki w bramce Petera Jehle. Swoich szans szukali m. in. Bartłomiej Babiarz (dwukrotnie), Piotr Stawarczyk czy Grzegorz Kuświk. Najbliżej szczęścia był jednak Szewczyk, który w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać golkipera rywali. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę – w siedemdziesiątej piątej minucie za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał pomocnik Philipp Muntwiler. W ostatnich minutach meczu Chorzowianie zostali zepchnięci do defensywy, ale rozpaczliwe ataki Vaduz nie przyniosły zmiany wyniku.

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy przeciwnikiem Ruchu będzie duński Esbjerg fB, który wyeliminował kazachski Kajrat Ałmaty (1:1, 1:0). Polacy pierwszy mecz zagrają u siebie – 31 lipca. Rewanż tydzień później.

FC Vaduz Ruch Chorzów 0:0

Vaduz: Jehle – Untersee, Stahel, Grippo – Muntwiler, Kryeziu (Abbeglen 83’) – Burgmeier (Cecchini 68’), Neumayr, Lang (Schurpf 59’) – Pak, Sutter

Ruch: Kamiński – Helik, Malinowski, Stawarczyk – Kowalski (Włodyka 89’), Babiarz, Surma, Dziwniel (Konczkowski 90’) – Starzyński, Kuświk, Szewczyk (Efir 66’)

Żółte kartki: Stahel, Muntwiler, Kryeziu (Vaduz) oraz Stawarczyk, Starzyński, Kamiński (Ruch)

Czerwona kartka: Muntwiler (Vaduz) 75’

Pierwszy mecz: 3:2 dla Ruchu

Awans: Ruch Chorzów