Liga Europy. Milik przypieczętował awans Napoli do ćwierćfinału

Arkadiusz Milik zdobył bramkę w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Europy przeciwko austriackiemu Red Bull Salzburg. Napoli przegrało 1:3, ale uzyskało awans do ćwierćfinału. W pierwszym składzie pojawił się także Piotr Zieliński.

Drużyna Polaków jechała do Salzburga z trzybramkową zaliczką z pierwszego meczu (3:0). Trafienie Arkadiusza Milika na 1:0 już w 14. minucie było zatem przypieczętowaniem awansu do ćwierćfinału. Rywale zdołali co prawda odpowiedzieć trzema golami, ale do wyeliminowania włoskiego klubu potrzebowali jeszcze dwóch, na co zabrakło im czasu.

Carlo Ancelotti w pierwszej jedenastce znalazł miejsce także dla Piotra Zielińskiego, który został zmieniony 74. minucie przez Amadou Diawarę.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się jutro o godzinie 13:00. Włosi mogą trafić między innymi na angielską Chelsea, hiszpańską Valencię czy niemiecki Eintracht Frankfurt.