Liga Europy. Marcus Rashford przybliżył Manchester United do finału

Celta Vigo przegrała na Estadio Balaidos z Manchesterem United 0:1 i znacznie oddaliła się od finału Ligi Europy. Jedyną bramkę w meczu zdobył Marcus Rashford.

Gospodarze od początku spotkania oddali pole gry Czerwonym Diabłom. Jako pierwszy bramce Celestes zagroził Marcus Rashford. Anglik oddał techniczny strzał z dwudziestego metra, ale świetną paradą wykazał się Sergio Alvarez. W 35. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Henrich Mchitarjan i po raz kolejny na wysokości zadania stanął bramkarz rywali. Przed przerwą podopieczni Jose Mourinho mieli jeszcze jedną okazję. Jesse Lingard znalazł się sam na sam z hiszpańskim golkiperem, który wyczuł intencje strzelającego. Pierwsza połowa zakończyła się więc bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron pierwsi do głosu doszli piłkarze Celty. Najpierw groźnie zapowiadającą się akcję przeciął Antonio Valencia, później minimalnie obok bramki główkował Iago Aspas. Po godzinie gry Sergio Romero obronił mocny strzał Pione Sisto. W 67. minucie powody do radości nareszcie mieli goście. Marcus Rashford uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Chwilę później szansę na wyrównanie miał Iago Aspas, jednak napastnik fatalnie spudłował. Dalsza część meczu nie przyniosła zmiany rezultatu, dzięki czemu Czerwone Diabły wrócą do Anglii z podniesionymi głowami.

Po dzisiejszym spotkaniu bliżej awansu do finału Ligi Europy jest Manchester United, który w rewanżu będzie posiadał atut własnego boiska. Nie można jednak całkowicie przekreślać szans Celty Vigo. Hiszpański zespół pokazał, że może zagrozić rywalom. Drugi mecz obu drużyn zaplanowano na 11 maja.