Liga Europy. Legia przed wielką szansą na 1/8 finału

Legia Warszawa zagra dziś w Amsterdamie z Ajaxem w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europy. Przed tygodniem przy Łazienkowskiej padł wynik 0:0. Mistrzowie Polski są zatem w niezłej sytuacji, gdyż do awansu wystarczy im każdy bramkowy remis.

W zeszły czwartek Legia co prawda nie strzeliła bramki Ajaxowi, ale również nie straciła, przynajmniej z formalnego punktu widzenia. Po jednej z akcji w pierwszej połowie meczu piłka przekroczyła bowiem linię bramkową, czego nie zauważyli sędziowie. W tej sytuacji mistrzowie Polski mieli sporo szczęścia. Podopieczni Jacka Magiery rozegrali dwie różne połowy. Przed przerwą stołeczny zespół został zdominowany przez przeciwnika. Po zmianie stron Wojskowi starali się przejąć inicjatywę, jednak brakowało skuteczności. Wynik 0:0 oznacza, że Legii do awansu wystarczy każdy bramkowy remis lub każde zwycięstwo. Drużyna Ajaxu przejdzie do 1/8 finału LE jeśli zwycięży w jakimkolwiek rozmiarze.

Mistrzowie Polski po udanej inauguracji ligowej wiosny w Gdyni w ostatniej kolejce rozczarowali swoich kibiców. Warszawski zespół uległ na własnym boisku Ruchowi Chorzów 1:3 po słabej grze. Porażka z Niebieskimi sprawiła, że zawodnicy Jacka Magiery są na trzecim miejscu w tabeli ze stratą pięciu punktów do lidera – Lechii Gdańsk. Ajax pozostaje w grze o mistrzostwo Holandii. Ekipa z Amsterdamu wygrała sześć ostatnich spotkań z rzędu w Eredivisie i zajmuje drugą pozycję w stawce ze stratą pięciu oczek do lidera – Feyenoordu Rotterdam. Podopieczni trenera Petera Bosza ostatnia porażkę w lidze ponieśli 11 grudnia 2016 roku, kiedy to ulegli Twente Enschede 0:1.

Legia przystąpi do dzisiejszego meczu osłabiona brakiem pauzującego za kartki Miroslava Radovicia. Z powodu kontuzji nie wystąpi Jakub Rzeźniczak. Dobrą informacją dla trenera Jacka Magiery jest z kolei powrót do gry Thibaulta Moulina. W drużynie Ajaxu zabraknie zawieszonego Kenny’ego Tete oraz narzekających na urazy Pelle Clementa i Davida Neresa.