Liga Europy. Koniec przygody Legii w Europie

Legia Warszawa uległa na wyjeździe Ajaxowi Amsterdam 0:1 i odpadła z Ligi Europy. Gola na wagę awansu do 1/8 finału strzelił dla ekipy ze stolicy Holandii Nick Viergever.

Powrót na ligowe boiska po bezbramkowym remisie z Ajaxem nie był dla Legii zbyt udany. Wojskowi przegrali na własnym terenie z Ruchem Chorzów aż 1:3. Zawodnicy mistrza Polski zapowiadali przed dzisiejszym meczem, że zamierzają odegrać się za słabe spotkanie z Niebieskimi. Po raz pierwszy na murawę, z opaską kapitańską na ramieniu, kolegów z tunelu wyprowadzał Michał Kopczyński. Natomiast nieobecnego z powodu zawieszenia Miroslava Radovicia zastąpił Guilherme. Jacek Magiera zdecydował się też postawić na Michała Kucharczyka, kosztem nieskutecznego Tomasa Necida.

Pierwsze fragmenty pojedynku nie obfitowały w zbyt wiele sytuacji podbramkowych. Piłkarze obu drużyn byli skuteczni w rozbijaniu ataków rywali, a gra toczyła się głównie w środku pola. W 20. minucie Legię od utraty gola uratował słupek. Defensorzy gości zbyt łatwo dali wejść przeciwnikom w szesnastkę, a Hakima Ziyecha od pełni szczęścia dzieliło kilka centymetrów. Dziesięć minut później z ostrego kąta przymierzył Davy Klaassen, ale futbolówka zatrzymała się na bocznej siatce. Serca kibiców Ajaxu zabiły mocniej pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Michał Kucharczyk, jednak w ostatniej chwili piłkę z nogi Vadisa Odjidji-Ofoe zdjął Jairo Riedewald.

Tuż po powrocie z szatni wynik meczu otworzył Nick Viergever, który wbił futbolówkę do siatki z najmniejszej odległości po niepewnej interwencji Arkadiusza Malarza. Wojskowi mieli problemy z nadążaniem za szybko grającymi rywalami. Po okresie nieco szybszej gry na murawie ponownie zaczęła dominować walka w środku pola. Podopieczni Jacka Magiery ruszyli bardziej zdecydowanie do przodu na kwadrans przed końcem spotkania. Wiele do życzenia pozostawiała jednak skuteczność. Najpierw Andre Onana obronił uderzenie Macieja Dąbrowskiego, a następnie nie dał się zaskoczyć Waleri Kazaiszwiliemu. W końcówce sygnał do ataku dał jeszcze Michał Pazdan, który wcielił się w rolę skrzydłowego, ale Legia nie potrafiła doprowadzić do remisu.

Piłkarzom ze stolicy pozostaje teraz już tylko walka o mistrzostwo Polski. Wcześniej Wojskowi odpadli też z Pucharu Polski.