Liga Europy. Jagiellonia nieskuteczna, ale zwycięska

Od zwycięstwa Jagiellonia Białystok rozpoczęła tegoroczną przygodę z Ligą Europy. Wicemistrzowie Polski pokonali na wyjeździe Dinamo Batumi 1:0. Podopieczni Ireneusza Mamrota powinni wygrać wyżej, ale nie wykorzystali kilku znakomitych okazji, m.in. rzutu karnego.

Na papierze faworytem dzisiejszego spotkania była Jagiellonia, jednak pamiętając „popisy” polskich klubów w europejskich pucharach w poprzednich latach należało spodziewać się wszystkiego.

W pierwszych fragmentach mecz był dość wyrównany. W 16. minucie w polu karnym Dinama przewrócił się Jacek Góralski i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Z „jedenastki” uderzał Cillian Sheridan, lecz Anatoli Timofiejew wyczuł jego intencje i obronił.

W 25. minucie białostoczanie powinni wyjść na prowadzenie, jednak z trzech metrów do bramki nie trafił Taras Romanczuk. Chwilę później Sheridan skierował piłkę do siatki, ale arbiter słusznie odgwizdał pozycję spaloną Irlandczyka. W 41. minucie sytuację sam na sam z golkiperem rywali zmarnował Arvydas Novikovas, który mógł jeszcze podać do stojącego przed pustą bramką Cilliana Sheridana, lecz tego nie zrobił.

Jagiellonia w końcu trafiła do siatki w 49. minucie. Na listę strzelców wpisał się wówczas Cillian Sheridan, który skutecznie zamknął akcję wicemistrzów Polski po centrze z prawej strony boiska. Chwilę później okazję mieli gospodarze, jednak jeden z ich piłkarzy z dziesięciu metrów nie trafił w bramkę.

W 56. minucie w sytuacji „oko w oko” z Anatolim Timofiejewem przestrzelił Fiodor Cernych. W końcówce spotkania białostoczanie oddali inicjatywę Gruzinom, jednak tym brakowało jakości, aby zaskoczyć Mariana Kelemena. W 89. minucie goście powinni podwyższyć prowadzenie, ale kolejnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Sheridan, który trafił w słupek.

Jagiellonia zwyciężyła ostatecznie 1:0, jednak powinna była zdobyć kilka goli więcej. Rewanżowe starcie odbędzie się za tydzień w Białymstoku.