Liga Europy. III runda eliminacji bez wicemistrzów Polski

Jagiellonia Białystok – po remisie w Baku (1:1) – przegrała dziś na własnym stadionie z FK Gabala 0:2 i tym samym na drugiej rundzie eliminacji zakończyła swoją przygodę z Ligą Europy. Katami wicemistrzów Polski okazali się Ilgar Gurbanov oraz Filip Ozobić.

Wynik pierwszego meczu (1:1) nie był korzystny dla gości, którzy od pierwszych minut próbowali przenieść ciężar gry na połowę przeciwnika. Akcje ofensywne Azerów były jednak bardzo chaotyczne i wydawało się, że Jagiellonia ma wszystko pod kontrolą. Wrażenie to zostało rozdmuchane w 18. minucie, kiedy to Ilgar Gurbanov zszedł z prawej flanki do środka pola i umieścił futbolówkę w siatce. Na nieszczęście dla gospodarzy, piłka w locie odbiła się jeszcze od jednego z obrońców, przez co zmyliła Mariana Kelemena i przekroczyła linię bramkową. Był to pierwszy celny strzał zawodników Gabali.

Goście nie spoczęli na laurach. Andrew Halliday uderzył z dystansu, ale świetną paradą wykazał się słowacki golkiper. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie mieli pomysłu na grę i posyłali długie podania w kierunku Ciliana Sheridana z nadzieją, że ten odmieni losy spotkania. Osamotniony napastnik nie miał jednak żadnych szans w pojedynku ze szczelnie kryjącymi go defensorami rywali. Pod koniec pierwszej połowy groźnie zaczęło robić się w polu karnym zawodników z Azerbejdżanu. Dmytro Bezotosnijego dwukrotnie próbowali pokonać Taras Romanczuk i Fiodor Cernych, ale przy każdej z prób górą był bramkarz rywali.

Początek drugiej odsłony zdecydowanie należał do Jagiellonii, lecz ich napór nie przynosił oczekiwanych efektów. Strzał Rafała Grzyba został obroniony, a Martin Pospisil niecelnie przymierzył zza pola karnego. Dalsze zapędy białostoczan w szesnastkę Gabali były powstrzymywane przez linię obronną piłkarzy Romana Hryhorczuka. Przyjezdni odpowiedzieli raz, ale to wystarczyło, aby pozbawić wicemistrzów Polski wszelkich nadziei. W 89. minucie Filip Ozobić znalazł się w sytuacji sam na sam z Kelemenem. Jeden z najlepszych zawodników ligi azerskiej minął golkipera i posłał futbolówkę do siatki.

Jagiellonia Białystok – po remisie w Baku (1:1) – przegrała w meczu rewanżowym 0:2 i tym samym pożegnała się z kolejną rundą eliminacji do Ligi Europy.