Liga Europy. Górnik w ostatniej chwili uniknął kompromitacji

Górnik Zabrze przez długi czas bił głową w mur. Przełom nastąpił w 87. minucie, kiedy Igor Angulo wykorzystał centrę Adama Wolniewicza i zapewnił swojej drużynie skromną zaliczkę przed rewanżem z Zarią Balti.

Trudno było przypuszczać, że już na etapie 1. rundy eliminacji Ligi Europy Górnik Zabrze pożegna się z europejskimi pucharami. Podopieczni Marcina Brosza byli zdecydowanym faworytem, tym bardziej, że rywal nie należał do silnych. Zaria Balti zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli ligi mołdawskiej. W 14 spotkaniach wywalczyła zaledwie 9 punktów.

Już w 7. minucie powinno być 1:0 dla Trójkolorowych. Igor Angulo przymierzył z rzutu wolnego i trafił w poprzeczkę. Gości nieoczekiwanie było stać na odpowiedź. Pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Serghei Alexeev. Zabrzanie próbowali wszystkiego. Po uderzeniu Szymona Żurkowskiego błędu między słupkami nie popełnił Vladimir Livsit. Po chwili – po centrze Macieja Ambrosiewicza – niecelnie w polu karnym główkował Angulo.

Zaraz po przerwie gospodarzom ponownie zabrakło odrobiny precyzji. Tym razem dośrodkował Żurkowski, a w poprzeczkę trafił Dani Suarez. Podopieczni Marcina Brosza mieli przewagę, co nie przekładało się na okazje strzeleckie. Zaria broniła się całym zespołem. Próby utrzymania korzystnego wyniku nie powiodły się. W 87. minucie Adam Wolniewicz wrzucił piłkę w szesnastkę, a tam doskonale zachował się Igor Angulo. Futbolówka – po uderzeniu głową – wylądowała w okienku bramki Livsita.

W doliczonym czasie rywalizacji drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Szymon Żurkowski. Zawodnik – przynajmniej tak twierdził arbiter – próbował wymusić rzut karny.