Liga Europy. Gol w końcówce ponownie uratował Lecha

Lech Poznań z korzystnym rezultatem w Soligorsku. Kolejorz zremisował na wyjeździe 1:1, choć przegrywał po błędzie Jasmina Buricia. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem w sytuacji sam na sam wyrównał Joao Amaral.

Poznaniacy już raz dali plamę w tej edycji Ligi Europy. Wyjazdowa porażka w poprzedniej rundzie i fatalna gra przyniosła kompromitację. Do tragedii było blisko, ale w ostatnich minutach awans uratował Łukasz Trałka. Teraz poprzeczka poszła w górę, bo Szachtior Soligorsk to trzecia siła na Białorusi.

Gospodarze byli bardzo aktywni w ofensywie. Zapał osłabł za sprawą szczelnej obrony Lecha. Kolejorz odgrażał się próbami Pedro Tiby i Christiana Gytkjaera. Duńczyk był bliski gola, ale po centrze Darko Jevticia trafił w słupek.

W kolejnych minutach piłkarze sprawiali wrażenie jakby byli zadowoleni z remisu. Po przerwie podopiecznych Ivana Djurdjevicia zmobilizowała stracona bramka. Siergiej Balanowicz zagrał do Elisa Bakaja. Błąd popełnił Jasmin Burić, a futbolówka wylądowała w siatce.

Trener chciał wstrząsnąć swoimi zawodnikami. Ofensywę Kolejorza miał rozruszać nowy nabytek Joao Amaral. Na ostatni kwadrans na murawie zameldował się jeszcze Maciej Gajos. Lechowi wciąż brakowało pomysłu, co wcale nie przeszkodziło mu wyrównać na 1:1. W kontrze Pedro Tiba wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Amarala, a ten wygrał pojedynek sam na sam z brakarzem. W doliczonym czasie rywalizacji kibicom chciał przypomnieć się Gajos, ale tym razem musiał uznać wyższość Andreja Klimowicza.

Bramkowy remis na wyjeździe to dobra zaliczka przed rewanżem. Obie drużyny spotkają się 2 sierpnia.