Liga Europy. Gol Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński walnie przyczynił się do wyjazdowej wygranej SSC Napoli nad FC Zurich w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Wicemistrzowie Włoch pokonali ekipę ze Szwajcarii 3:1, a jednego z goli dla gości zdobył 24-letni pomocnik.

Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 77. minucie spotkania, kiedy to otrzymał podanie z prawego skrzydła od Jose Callejona, minął jednego z obrońców i mocnym strzałem z siedmiu metrów w kierunku bliższego słupka pokonał bramkarza rywali.

Swoją obecność na boisku zaznaczył również Arkadiusz Milik, który w 11. minucie zaliczył asystę przy trafieniu Lorenzo Insigne. Obaj podopieczni Jerzego Brzęczka rozegrali mecz w pełnym wymiarze czasowym.

Napoli ostatecznie pewnie pokonało na wyjeździe Zurich 3:1 i w zasadzie zapewniło sobie awans do 1/8 finału Ligi Europy. Kropkę nad „i” podopieczni Carlo Ancelottiego powinni postawić za tydzień (21 lutego, godzina 18:55), gdy dojdzie do rewanżu.