Liga Europy. Cenny remis przybliża Jagę do awansu

Jagiellonia Białystok zremisowała z FK Gabala 1:1 w meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy. Podopieczni Ireneusza Mamrota są na dobrej drodze do wywalczenia awansu. Jedynego gola dla gości zdobył kapitan Taras Romanczuk.

Obie drużyny od pierwszych minut spotkania dość odważnie atakowały bramkę przeciwnika. Jako pierwsi poważne zagrożenie stworzyli zawodnicy Romana Hryhorczuka. Po stracie Przemysława Mystkowskiego w pole karne zacentrował Juan Hernandez. Na nieszczęście dla gospodarzy Urfan Abbasov nie zdołał na wślizgu sięgnąć futbolówki. W odpowiedzi Arvydas Novikovas dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Tarasa Romanczuka. Ukrainiec wykorzystał brak krycia i wpisał się na listę strzelców.

W 25. minucie Fiodor Cernych został przewrócony w polu karnym, ale gwizdek niemieckiego arbitra milczał. Gospodarze zaczęli dochodzić do głosu. Ich ataki nie przynosiły jednak zamierzonego efektu. Każde oddane uderzenie było blokowane przez zawodników z Białegostoku. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Filip Ozobić oddał mocny strzał, po którym piłka minimalnie minęła słupek. Do szatni w lepszych nastrojach schodzili zatem podopieczni Ireneusza Mamrota.

Druga odsłona nie zaczęła się dobrze dla przyjezdnych. W 47. minucie Ilgar Gurbanov uderzył na bramkę strzeżoną przez Mariana Kelemena. Futbolówka odbiła się od słupka,  następnie od Stevena Josepha-Monrose’a i wpadła do siatki. Chwilę później napastnik Gabali miał kolejną okazję do zdobycia gola, jednak tym razem dobrze spisał się doświadczony golkiper gości.

Mecz nabrał większego tempa w samej końcówce. Debiutujący dzisiaj w Jagiellonii Martin Pospisil świetnie przymierzył, ale na jego drodze stanął Dmytro Bezetosnij, który nie dopuścił do straty bramki. Do ataku ruszyli również Azerowie. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry mogli wyjść nawet na prowadzenie, ale Ozdobić trafił tylko w obrońcę Jagi.

Jagiellonia uzyskała cenny remis, który stawia ją w lepszej sytuacji przed meczem w Białymstoku. Rewanż odbędzie się 20 lipca.