Liga Europy. 16. gol w sezonie Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców, a jego SSC Napoli pewnie pokonało przed własną publicznością Red Bull Salzburg 3:0 w pierwszym starciu 1/8 finału Ligi Europy. Dla reprezentanta Polski był to już szesnasty gol w obecnym sezonie we wszystkich klubowych rozgrywkach.

Napastnik Azzurrich otworzył wynik spotkania w 10. minucie. Wówczas Dries Mertens świetnym podaniem obsłużył naszego rodaka, a ten w sytuacji sam na sam ze stoickim spokojem minął golkipera gości, Alexandra Walke, i strzałem do pustej bramki dopełnił formalności. Dla Polaka było to pierwsze w europejskich pucharach, a szesnaste w bieżącym sezonie trafienie na wszystkich klubowych frontach. Potrzebował do tego trzydziestu jeden występów.

Napastnik urodzony w Tychach mecz zakończył w 82. minucie. Kwadrans wcześniej boisko opuścił drugi z kadrowiczów, Piotr Zieliński, który również był jednym z wyróżniających się piłkarzy na murawie.

Napoli, także za sprawą gola autorstwa Fabiana Ruiza oraz „samobója” Jerome’a Onguene’a, ostatecznie bardzo pewnie pokonało ekipę z Austrii 3:0 i jest już jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Europy. Rewanżowe starcie z Salzburgiem podopieczni Carlo Ancelottiego rozegrają za tydzień, 14 marca (czwartek), o godzinie 18:55.