Liga Europejska. Zagłębie i Cracovia chcą zmazać plamę na honorze

Piłkarze Zagłębia Lubin oraz Cracovii skompromitowali się przed tygodniem, przegrywając swoje mecze w I rundzie eliminacji do Ligi Europejskiej.  Dziś oba polskie kluby stają przed szansą rehabilitacji. W nieco lepszej sytuacji są Miedziowi, którzy mają do odrobienia jedną bramkę straty. Gra toczy się nie tylko o zwycięstwo, ale również o cenne punkty do krajowego rankingu UEFA.

O godzinie 18:00 rozpocznie się rewanżowy mecz Zagłębia Lubin ze Slaviją Sofia. Miedzowi tydzień temu niespodziewanie przegrali w stolicy Bułgarii 0:1. Wynik może zaskakiwać, ponieważ to podopieczni Piotra Stokowca, szczególnie w pierwszej połowie, mieli przewagę. Defensywa lubinian zdrzemnęła się w 85. minucie, kiedy to po błędzie Aleksandara Todorovskiego piłkę do siatki gości skierował Serder Serderov.

ZagłębiePorażka 0:1 sprawia, że Zagłębie musi strzelić o dwa gole więcej niż Slavia. Rezultat 1:0 spowoduje, że konieczna będzie dogrywka. Każdy remis premiuje ekipę z Bułgarii.

Być może trener Piotr Stokowiec dokonana niewielkich korekt w wyjściowym składzie swojej drużyny. Możliwe, że w pierwszej jedenastce kosztem Arkadiusza Woźniaka zagra Krzysztof Janus. W ataku Krzysztofa Piątka może zastąpić z kolei Michal Papadopulos.

***

Rewanżowe spotkanie I rundy eliminacji do Ligi Europejskiej:
Zagłębie Lubin – Slavia Sofia (07.07.2016), godz. 18:00

Przewidywany skład Zagłębia: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek – Krzysztof Janus, Jan Vlasko, Łukasz Janoszka – Michal Papadopulos

Wynik pierwszego meczu: 1:0 dla Slavii

O 20:00 swoje rewanżowe spotkanie rozpocznie Cracovia, która podejmie na własnym stadionie Skendiję Tetowo. Pasy przed tygodniem uległy Macedończykom na wyjeździe 0:2. W pierwszej połowie podopieczni Jacka Zielińskiego mieli przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej trafieniem. To, co nie udało się zespołowi z Polski, udało się rywalom, którzy objęli prowadzenie. W drugiej połowie inicjatywę przejęli piłkarze Skendiji, którzy zdołali strzelić jeszcze jednego gola.

Jacek ZieliñskiCracovia po porażce 0:2 w pierwszym meczu postawiła się w bardzo trudnej sytuacji. Aby myśleć o awansie, Pasy muszą wygrać różnicą co najmniej trzech bramek. W przypadku wyniku 2:0 o losach rywalizacji zadecyduje dogrywka. Każde jednobramkowe zwycięstwo podopiecznych Jacka Zielińskiego lub remis premiuje natomiast awansem graczy z Tetowa.

W rewanżu ze Skendiją nie zagra Bartosz Kapustka, który przebywa na urlopie po Euro 2016 we Francji. Zdolny do gry nie będzie również Paweł Jaroszyński, który cały czas leczy kontuzję. Możliwe, że trener Jacek Zieliński wystawi identyczny skład, jak w pierwszym starciu z drużyną z Macedonii.