Liga Europejska. Wilki poskromione przez Napoli

VfL Wolfsburg, który rozgrywa znakomity sezon, doznał hańbiącej porażki na własnym stadionie z SSC Napoli w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej. Drużyna na VolkswagenArenie dała sobie wbić cztery bramki, strzelając przy tym tylko jedną. Taki rezultat niemal przekreśla szansę Wilków na awans do półfinału.

Pierwszy gol padł już po otwierającym mecz kwadransie. Dries Mertens świetnym podaniem obsłużył Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk stanął oko w oko z bramkarzem miejscowych i nie zmarnował okazji. Napoli nie poprzestało na jednym trafieniu i z impetem atakowało bramkę Wolfsburga. Zdobywca pierwszego gola osiem minut później wypracował szansę dla Marka Hamsika. Słowak nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki. 2:0 i szok na trybunach! Zawodnikom Dietera Heckinga brakowało waleczności, a gwiazdy, które ma w zespole niemiecki szkoleniowiec nie świeciły dziś tak mocno.

W drugiej połowie pewni swego podopieczni Rafy Beniteza dołożyli dwa kolejne trafienia. W 64. minucie fatalny błąd popełnił jeden z graczy gospodarzy. Piłkę przejął Jose Callejon, podał do wychodzącego na czystą pozycje Hamsika, a ten po raz drugi zmusił do kapitulacji Diego Benaglio. Destrukcji rywali dokonał rezerwowy Manolo Gabbiadini, który strzałem głową zakończył popis Napoli. W 80. minucie trochę radości za sprawą Nicklasa Bendtnera mieli kibice zgromadzeni na stadionie w Wolfsburgu. Duńczyk zdobył honorowego gola dla Wilków, którzy przed rewanżem mają tylko teoretyczne szanse na awans.