Liga Europejska. Pewny awans Śląska

Śląsk Wrocław w rewanżowym spotkaniu I rundy eliminacji do Ligi Europejskiej pewnie pokonał NK Celje 3:1. W pierwszym meczu polski zespół zwyciężył na wyjeździe 1:0. W kolejnej rundzie podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zmierzą się ze szwedzkim IFK Goeteborg.

Pierwsza połowa tego spotkania praktycznie przebiegła bez większej historii – gracze Śląska mając w pamięci zaliczkę z pierwszego meczu nie forsowali tempa gry, a goście nie mieli za bardzo pomysłu na to, jak przedrzeć się przez obronę gospodarzy. Jedyną godną odnotowania sytuacją była ta z 5. minuty. Wówczas w polu karnym NK Celje po starciu z rywalem na murawę upadł Flavio Paixao. Portugalczyk długo nie podnosił się z boiska, jednak po otrzymaniu pomocy medycznej wrócił na boisko. Okazało się że długo na nim nie zabawił, po kilku minutach zaczął sygnalizować zmianę. W 12. minucie zastąpił go Krzysztof Ostrowski.

Śląsk CeljeTaki senny obraz spotkania zmienił się zaraz po przerwie. Wrocławianie przycisnęli wicemistrza Słowenii i bardzo szybko osiągnęli pożądany efekt. W 47. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Krzysztof Ostrowski. Zmiennik Paixao, niczym rasowy snajper, tuż przed bramką przełożył sobie piłkę na prawą nogę i uderzył po długim rogu – skutecznie.

Niespełna dziesięć minut później goście powinni wyrównać. Po strzale Sunnyego Omoregie piłkę szczęśliwie z linii bramkowej wybił Mariusz Pawelec. Ta kolejna niewykorzystana sytuacja zemściła się na graczach ze Słowenii zaledwie dwie minuty później. Wówczas sprawę awansu do następnej rundy eliminacji rozstrzygnął Jacek Kiełb.

Śląsk CeljeMimo można powiedzieć beznadziejnej sytuacji, zawodnicy NK Celje nie poddawali się i ambitnie atakowali. To przyniosło efekt w 79. minucie, kiedy gapiostwo obrońców Śląska wykorzystał Ivan Firer, trafiając do siatki. Wynik spotkania i ostateczny awans polskiej drużyny przypieczętował Kiełb. Były gracz Korony Kielce bramkę na 3:1 zdobył w 90. minucie po uderzeniu z pola karnego.