Liga Europejska. Męczarnie Legii zakończone zwycięstwem

Legia Warszawa od wygranej rozpoczęła zmagania w obecnym sezonie w europejskich pucharach. Zespół ze stolicy pokonał przed własną publicznością rumuński FC Botosani 1:0 w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Jedyną bramkę w meczu zdobył Ondrej Duda. Wojskowi, mimo triumfu, nie zachwycili jednak swoją grą.

dru¿yna Legii WarszawaPodopieczni Henninga Berga sezon 2015/2016 rozpoczęli od porażki z Lechem Poznań 1:3 w starciu o Superpuchar Polski. Mimo to kibice zespołu z Łazienkowskiej wierzyli w pewną wygraną z rywalem, który w lidze rumuńskiej zajął dopiero ósme miejsce, a w pucharach gra tylko dlatego, iż kilka innych drużyn nie otrzymało licencji na grę w Europie.

Już pierwsze minuty pokazały, iż ten mecz nie będzie dla Legii spacerkiem. Warszawianie mieli optyczną przewagę, ale razili niedokładnością. Pierwszą groźną akcję gospodarze stworzyli dopiero w 22.minucie. Po dobrym zagraniu Guilherme strzelał Nemanja Nikolić, piłkę odbił golkiper gości, a do pustej bramki piłki nie potrafił skierować Michał Kucharczyk, który przeniósł ją nad poprzeczką. W kolejnych minutach zawodnicy Henninga Berga próbowali tworzyć kolejne akcje, jednak wysoko ustawiona obrona Botosani często łapała rywali na spalonym. W 41.minucie Rumuni mogli nawet objąć prowadzenie, ale minimalnie pomylił się Ciprian Brata. Do przerwy kibice przy Łazienkowskiej nie zobaczyli więc bramek.

Costin Raul Razvan  Tomasz Jod³owiec Cucu Nicolae Steliankibice Legii

Pilkarze Legii dobrze rozpoczęli drugą część spotkania. W 49. minucie lewą stroną przedarł się Kucharczyk i dośrodkował na głowę Nikolicia, lecz strzał Węgra zdołał obronić bramkarz gości. W kolejnych minutach gra się wyrównała, a można było nawet odnieść wrażenie, że optyczną przewagę osiągnęli przyjezdni. Kolejną dobrą okazję w 75. minucie stworzyli sobie jednak gospodarze. Znakomitą centrę z prawej strony posłał Michał Żyro, ale fatalne pudło z kilku metrów zaliczył wprowadzony wcześniej na murawę Aleksandar Prijović.

Ondrej Duda Dominik FurmanDwie minuty później nie pomylił się Ondrej Duda. Słowak po zagraniu Żyry i kiksie obrońcy rywali, który wybił piłkę wprost pod jego nogi, uderzył po długim rogu i nie dał najmniejszych szans Płamenowi Iliewowi na skuteczną interwencję. Po zdobyciu gola ekipa ze stolicy zaczęła grać dużo swobodniej, co przełożyło się na stworzenie kilku dogodnych sytuacji do strzelenia kolejnych goli. Swoje szanse mieli m.in. Kucharczyk czy Łukasz Broź, jednak ich nie wykorzystali.

Legia wygrała 1:0, co daje jej niezłą pozycję wyjściową. Rewanż już za tydzień w Botosani o godzinie 19:00.