Liga Europejska. Lech dopełnił formalności

Piłkarze Lecha Poznań awansowali do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe węgierski Videoton Szekesfehervar 1:0 w rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji tych rozgrywek. Tym samym podopieczni Macieja Skorży zagrają w fazie grupowej europejskich pucharów po raz pierwszy od pięciu lat.

Lech pojechał na Węgry w znakomitych nastrojach. Poznaniacy pokonali u siebie bowiem Videoton 3:0 i ze spokojem mogli podejść do rewanżowego starcia. Maciej Skorża nie kalkulował i w dzisiejszym meczu wystawił możliwie optymalny skład.

Videoton FC vs Lech PoznanW pierwszej połowie na boisku nie działo się zbyt dużo, piłkarze obu drużyn nie stworzyli zbyt wielu ciekawych akcji. Gospodarze postraszyli Jasmina Buricia w 9.minucie. Wówczas w krótki róg uderzył Robert Feczesin, ale bramkarz mistrzów Polski nie dał się zaskoczyć. Poznaniacy przed przerwą oddali tylko jeden strzał, za sprawą Szymona Pawłowskiego, jednak ta próba nie sprawiła kłopotów bramkarzowi rywali.

Videoton FC vs Lech PoznanW drugiej części gry goście, zadowoleni z wyniku, nie forsowali tempa. Lech spokojnie wyczekiwał na błędy węgierskiej ekipy i doczekał się takowego w 57. minucie. Z rzutu wolnego zacentrował Barry Douglas, piłkę zgrał Marcin Kamiński, a z nieporozumienia bramkarza i obrońcy Videotonu skorzystał Tomasz Kędziora, który uderzeniem z pierwszej piłki zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Po utracie gola mistrzowie Węgier zupełnie stracili chęć do gry. Maciej Skorża przy korzystnym wyniku dwumeczu szybko ściągnął kluczowych piłkarzy, dając szansę gry rezerwowym. W końcówce spotkania jeden z nich, 19-letni Piotr Kurbiel, mógł podwyższyć wynik, ale w dogodnej sytuacji nieczysto trafił piłkę głową.

Kolejorz tym samym wygrał 1:0 i w pewnym stylu zapewnił sobie awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Poznaniacy ostatni raz grali w tej fazie rozgrywek w sezonie 2010/2011, kiedy to rywalizowali w grupie m.in. z Juventusem Turyn oraz Manchesterem City.