Liga Europejska. Klopp na remis z Borussią; „Krycha” i Sevilla w drodze po trzeci triumf

Starcie Borussii Dortmund, w barwach której wystąpił Łukasz Piszczek, z Liverpoolem zakończyło się remisem 1:1. Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie – mimo, że przegrywała 0:1 – mogła ostatecznie cieszyć się z wygranej 2:1 nad Athletikiem Bilbao. Swoje spotkania wygrały także Szachtar Donieck (2:1 ze Sportingiem Braga) i Villarreal (2:1 ze Spartą Praga).

Borussia Dortmund – Liverpool FC 1:1 (0:1)
Mats Hummels 48’ – Divock Origi 36’

Najciekawszym pojedynkiem dzisiejszego wieczoru było spotkanie Borussii Dortmund z Liverpoolem, którego szkoleniowcem jest obecnie Juergen Klopp, były trener BVB. Kibice na Signal Iduna Park zorganizowali Niemcowi gorące powitanie i zadedykowali mu oprawę.

Borussia Dortmund vs FC LiverpoolPoczątek meczu to spokojna wymiana podań i wzajemne poznawanie się obu drużyn. Pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie gospodarze, ale strzał Marcela Schmelzera z kilku metrów zablokował Mamadou Sakho. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, groźnie główkował Dejan Lovren, jednak piłkę zdołał zatrzymać Roman Weidenfeller. W 36. minucie prowadzenie objęli The Reds. James Milner dograł do wybiegającego na czystą pozycję Divocka Origiego, a Belg płaskim uderzeniem pokonał golkipera rywali.

Borussia Dortmund vs FC LiverpoolTuż po przerwie do remisu doprowadził Mats Hummels. Obrońca BVB wykorzystał centrę z prawej flanki i celną główką umieścił futbolówkę w siatce. W odpowiedzi bramkarz miejscowych musiał wykazać się refleksem przy próbie Philippe Coutinho. Pozostała część spotkania przebiegła bez efektownych, brawurowych akcji i groźnych strzałów na bramkę, w efekcie czego mecz zakończył się remisem 1:1.

Athletic Bilbao – Sevilla FC 1:2 (0:0)
Aritz Aduriz 48’ – Timothee Kolodziejczak 56’ Vicente Iborra 83’

W hiszpańskim starciu między Athletikiem Bilbao, a Sevillą od pierwszej minuty na murawie pojawił się Grzegorz Krychowiak.

Athletic Club vs Sevilla FCKibice zebrani na stadionie San Mames długo musieli czekać na zastrzyk emocji. Dopiero w 22. minucie z dwudziestu pięciu metrów w słupek przymierzył Ever Banega. Gospodarze nie pozostali dłużni gościom i już kilka minut później w sytuacji sam na sam z Davidem Sorią znalazł się Inaki Williams. Bask przegrał jednak pojedynek z golkiperem przyjezdnych. Po przeciwnej stronie boiska oko w oko z Iago Herrerinem stanął Vitolo, ale on także nie błysnął skutecznością.

Athletic Club vs Sevilla FCZaledwie dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy głową do siatki po dośrodkowaniu Ikera Muniaina trafił Aritz Aduriz. Do remisu szybko doprowadził Timothee Kolodziejczak, który wbił piłkę do bramki z zaledwie pięciu metrów. Tempo spotkania spadło, a grę przerywały faule i zmiany. W końcówce szalę zwycięstwa na korzyść Andaluzyjczyków przechylił Vicente Iborra, zamieniając na gola prostopadłe podanie Kevina Gameiro.

Villarreal vs Prague's SpartaZwycięstwami pierwsze pojedynki ćwierćfinałowe zakończyli piłkarze Villarrealu i Szachtara Donieck. Pierwsi pokonali Spartę Praga, która w poprzedniej rundzie niespodziewanie wyeliminowała Lazio Rzym. Dwa trafienia dla Żółtej Łodzi Podwodnej zanotował Cedric Bakambu. Dla Czechów trafił Jakub Brabec.

SC Braga vs Shakhtar DonetskUkraińcy pokonali natomiast portugalski Sporting Braga. Zawodnicy Szachtara do szatni schodzili ze skromną zaliczką po golu Jarosława Rakickiego. Po przerwie bramkę dorzucił Facundo Ferreyra, a straty w końcówce zmniejszył Wilson Eduardo.

Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe odbędą się 14 kwietnia.