Liga Europejska. Jagiellonia wciąż w grze!

Ani jednej bramki nie obejrzeli kibice w Białymstoku, gdzie tamtejsza Jagiellonia zremisowała z Omonią Nikozja w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Taki wynik sprawia jednak, że podopieczni Michała Probierza przed rewanżem na Cyprze stoją w całkiem niezłej sytuacji.

Starcie dwóch równorzędnych rywali miało dostarczyć kibicom, zgromadzonym na Stadionie Miejskim w Białymstoku, sporo emocji. Za nieznacznego faworyta dzisiejszej potyczki uchodzili piłkarze Michała Probierza, którzy w poprzedniej rundzie – w imponującym stylu – rozprawili się z litewskim FK Kruoja Pakruojis, wygrywając w dwumeczu aż 9:0.

kibice Jagiellonii Bia³ystokW pierwszej połowie częściej do głosu dochodziła Jaga, ale uderzenia Tarasa Romanczuka oraz Przemysława Frankowskiego z początkowych minut spotkania okazały się minimalnie niecelne. Zdecydowanie groźniej zrobiło się tuż przed zmianą stron, gdy stojący kilka metrów przed bramką przyjezdnych Igors Tarasovs trafił prosto w szczęśliwie interweniującego Constantinosa Panayi’ego. Gości natomiast stać było tylko na pojedynczą – niezbyt udaną – próbę w wykonaniu Nuno Assisa. Ostatecznie oba zespoły zeszły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Maciej Gajos  Nika Dzalamidze  Gaoussou FofanaPo zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Co prawda, to białostoczanie wciąż sprawiali nieco lepsze wrażenie, jednak z ich przewagi właściwie nic nie wynikało. Dobrze zorganizowani w defensywie zawodnicy Kostasa Kaiafasa nie pozwalali bowiem gospodarzom na przedostanie się w obręb własnego pola karnego. Jedyna godna odnotowania akcja miała miejsce dopiero w ostatniej minucie meczu, kiedy będący w znakomitej sytuacji Patryk Tuszyński zamiast tylko dopełnić formalności, nieczysto trafił w kozłującą piłkę. W efekcie pojedynek zakończył się remisem 0:0. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień na Cyprze.