Liga Europejska. Griezmann rozstrzygnął finał!

To był wielki wieczór dla Atletico Madryt. Po nieudanej przygodnie z Ligą Mistrzów, tym razem podopieczni Diego Simeone nie zawiedli. W finale piłkarskiej Ligi Europejskiej pokonali w Lyonie Olympique Marsylię 3:0. Do siatki rywali trafiali Antoine Griezmann i Gabi.

Atletico stało przed szansą na swój trzeci w historii triumf w piłkarskiej Lidze Europy. Pierwszy puchar wznosiło wraz z Quique Floresem, kolejny z Diego Simeone. Dwa finały tych rozgrywek za sobą ma już Olympique Marsylia; dwa przegrane. Po raz ostatni – w 2004 roku – francuski zespół musiał uznać wyższość Valencii.

Już w pierwszych minutach podopieczni Rudiego Garcii mogli objąć prowadzenie. Prostopadłą piłkę posłał Dimitri Payet, a Valere Germain – mając przed sobą tylko bramkarza – fatalnie spudłował.

Los Colchoneros rozkręcali się powoli. W 21. minucie pomógł im błąd rywali. Andre-Frank Zambo źle przyjął futbolówkę. Ta wylądowała pod nogami Gabiego, który bez zastanowienia uruchomił Antoine’a Griezmanna. Francuski snajper stanął oko w oko z golkiperem OM i uderzył nie do obrony. Chwilę później zespół z Marsylii miał podwójne powody do zmartwień. Boisko – ze względu na uraz – musiał opuścić Payet.

Kolejne trafienia oglądaliśmy w drugiej połowie widowiska. Bohater się nie zmienił – Antoine Griezmann tym razem rozpoczął i zakończył akcję Atletico. Drogę do bramki otworzył mu Koke, a napastnik – w sytuacji sam na sam – po raz drugi pokonał Steve’a Mandandę.

OM próbowało się odgryźć. Najlepszą okazję podopieczni Rudiego Garcii wypracowali w 81. minucie. Dośrodkowywał Bouna Sarr, a do piłki najwyżej wyskoczył Konstantinos Mitroglou. Zabrakło odrobiny precyzji. Futbolówka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wróciła w pole bramkowe.

Atletico dobiło podłamanych rywali w samej końcówce. Koke wypatrzył na prawej stronie lepiej ustawionego Gabiego. Ten przymierzył i ustalił wynik widowiska na 3:0.

Piłkarze Los Colchoneros po raz trzeci wnieśli trofeum za wygraną w Lidze Europy.