Liga Europejska. Błąd sędziego i remis w Neapolu

SSC Napoli zremisowało przed własną publicznością z Dnipro Dniepropietrowsk 1:1 w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Europejskiej. Bramkę dającą prowadzenie włoskiej drużynie zdobył David Lopez, wyrównał natomiast Jewhen Sełezniow, który w momencie oddawania strzału był na spalonym. Mecz nie zachwycił szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to nie padła żadna bramka.

Pierwsza połowa meczu na stadionie św. Pawła nie przeszła do historii. Gospodarze rzucili się na bramkę zawodników Dnipro. Przyjezdni postawili jednak bardzo szczelną obronę nie pozwalając Włochom przedostać się pod własne pole karne. Warto zwrócić również uwagę na świetną grę w środku pola Ukraińców.

Po zmianie stron w końcu padł upragniony gol dla Napoli. Lorenzo Insigne perfekcyjnie dośrodkował na głowę Davida Lopeza, a ten nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki. Pięć minut później mogło i powinno być 2:0 dla neapolitańczyków. W sytuacji jeden na jednego Gonzalo Higuain przegrał jednak pojedynek z ukraińskim golkiperem. Ten sam zawodnik mógł jeszcze dwukrotnie pokonać Denysa Bojko, ale za każdym razem świetnie interweniował bramkarz ekipy gości.

Piłkarskie przysłowie mówiące, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, znów znalazło swoje zastosowanie. Dnipro wyrównało w 80. minucie, a strzelcem gola został Jewhen Sełezniow. Zawodnik przy oddawaniu strzału był na spalonym, którego nie zauważył sędzia. Podopieczni Rafaela Beniteza ruszyli do ataku, ale nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym spotkanie zakończyło się remisem 1:1