Liga Europejska. Ambicja i wola walki nie wystarczyły – Legia pechowo przegrała w Danii

Od pechowej – jednobramkowej – porażki rozpoczęli zmagania w fazie grupowej Ligi Europejskiej piłkarze Legii Warszawa. Podopieczni Henninga Berga przegrali na wyjeździe z duńskim FC Midtjylland 0:1, po golu autorstwa… Michała Kucharczyka.

Prezes Legii, Bogusław Leśnodorski, uważa, że jego klub jest gotów do gry w Lidze Mistrzów, a jedyne, co musi zrobić to udowodnić to na boisku. Nie miał na to lepszej sposobności niż wygrana z Duńczykami w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Europejskiej. Ale, czy Legioniści są aby na pewno gotowi na Champions League?

FC Midtjylland vs Legia WarsawWarszawiacy szybko mogli objąć prowadzenie, jednak swoją szansę zaprzepaścił Nemanja Nikolić. Węgier wykorzystał błąd obrońcy gospodarzy, ale jego strzał na rzut rożny sparował Mikkel Andersen. Pierwsza połowa z pewnością nie porwała kibiców, którzy na kolejną dobrą okazję musieli czekać aż do… 38. minuty. Wówczas zza szesnastki przymierzył Petter Andersson, mimo to czujnie na linii zachował się Dusan Kuciak, pewnie łapiąc futbolówkę.

FC Midtjylland vs Legia WarsawDruga część spotkania również nie przynosiła większych emocji. Wszystko zmieniło się w 60. minucie, kiedy to do własnej bramki trafił Michał Kucharczyk. Goście odpowiedzieli próbą Guilherme, ale Andersen nie dał się zaskoczyć. Dwie minuty przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę ujrzał Dominik Furman, w konsekwencji czego będzie pauzował w następnym meczu. Ostatecznie podopieczni Jesse Thorupa pokonali wicemistrzów Polski 1:0.

Jeśli Legia marzy o grze w pucharach na wiosnę, niewątpliwie musi poprawić swoją grę. Na Łazienkowską 1 października przyjeżdża SSC Napoli, które rozbiło dzisiaj na własnym stadionie Club Brugge 5:0.