LGP w Hinzenbach. Maciej Kot triumfatorem całego cyklu!

To był „polski” dzień w Hinzenbach. Po triumf w konkursie sięgnął bowiem Maciej Kot, który tym samym został zwycięzcą całego cyklu Letniej Grand Prix. Tuż za naszym reprezentantem uplasował się drugi z białoczerwonych Dawid Kubacki.

Kot uzyskał najdłuższe skoki zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii. Najpierw wylądował na 92 metrze. Później poszybował sześćdziesiąt centymetrów dalej, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło mu na pewną wygraną. Drugi w konkursie Kubacki do zwycięzcy dzisiejszych zawodów stracił blisko dziesięć punktów. 26-letni Polak w obu próbach zanotował po 91.5 m.

Na najniższym stopniu podium stanął Peter Prevc. Jedenaste miejsce zajął z kolei Severin Freund, który z powodu rehabilitacji dopiero teraz zadebiutował w tegorocznej edycji Letniej Grand Prix.

W sobotnich zmaganiach punktowało jeszcze czterech biało-czerwonych. Ósmy był Stefan Hula, trzynasty wynik uzyskał Kamil Stoch, dwie lokaty niżej uplasował się Piotr Żyła, a na trzydziestej pozycji sklasyfikowany został Klemens Murańka.

Dzięki wygranej Kot zapewnił sobie triumf w całym cyklu LGP. Reprezentant Polski w tegorocznej edycji zwyciężał również na skoczniach w Courchevel, Wiśle oraz Einsiedeln. Nad drugim w klasyfikacji generalnej Andreasem Wellingerem jego przewaga wzrosła do 145 punktów. W czołowej dziesiątce znajduje się również miejsce dla Kamila Stocha, który jest siódmy.

Na jutro zaplanowano finałowe zawody letniego cyklu. Skoczkowie będą rywalizowali na obiekcie Vogtlandarena (HS 140) w niemieckim Klingenthal. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 15:00.