Letnia Grand Prix: Sjoeen najlepszy w Hakubie, Wolny 13

Norweg Phillip Sjoeen wygrał zawody Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w japońskiej Hakubie. 13. miejsce zajął najlepszy z Polaków Jakub Wolny.

Sjoeen skokami na odległość 125 i 131 m zapewnił sobie pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach LGP. Drugiego w konkursie Słoweńca Jerneja Damiana (129/128 m) wyprzedził o sześć punktów. Podium uzupełnił kolejny z Norwegów – Daniel Tande (128.5/127.5 m).

Najlepiej z Polaków spisał się Jakub Wolny, który awansował z dwudziestego piątego miejsca po pierwszej serii, na trzynaste (118 i 123 m). Już po pierwszej próbie swój udział w zawodach zakończyli pozostali biało-czerwoni. Stefan Hula sklasyfikowany został na 32. pozycji (117.5 m), Aleksander Zniszczoł wylądował na 33. miejscu (119 m), Krzysztof Biegun uplasował się na 36. lokacie (118 m), a dopiero 39. był Bartłomiej Kłusek (113 m).

Po dzisiejszych zawodach nowym liderem klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix został Phillip Sjoeen. Norweg z dorobkiem 193 punktów wyprzedza Petera Prevca (168 pkt.) oraz rodaka Andreasa Stjernena (168 pkt.). Tuż za czołową trójką znajduje się Piotr Żyła (164 pkt.)

Drugi konkurs w Hakubie odbędzie się z soboty na niedzielę o godz. 3:00 czasu polskiego.