Letnia GP. Żyła drugi w Wiśle, Prevc najlepszy

Skoki na odległość 126, 124 i 131,5 m pozwoliły Piotrowi Żyle na zajęcie drugiego miejsca w rozegranym w Wiśle konkursie indywidualnym letniej Grand Prix. Zawody wygrał rewelacyjny Peter Prevc. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Andreas Wellinger.

Dzisiejszy konkurs odbywał się według nowych zasad. Do wyników uzyskiwanych przez zawodników wliczano próby z czwartkowych kwalifikacji. Już przed rywalizacją wiadomo było, że dużej roli nie odegra w niej Kamil Stoch. Przed dwoma dniami dwukrotny mistrz olimpijski osiągnął zaledwie 114,5 m.

W pierwszej serii Żyła poleciał na odległość 124 m, dzięki czemu przed rundą finałową plasował się na czwartej pozycji. Ostatni skok o długości 131,5 m pozwolił mu na awans o dwie lokaty. Ostatecznie Polak do najlepszego Petera Prevca stracił 16,7 pkt. Na trzecim miejscu ze stratą przeszło 20 pkt. do Słoweńca uplasował się Andreas Wellinger.

Przyzwoicie spisali się pozostali reprezentanci Polski. 14. miejsce po skokach na odległość 133, 123,5 oraz 126,5 m zajął Jan Ziobro. Trzy lokaty niżej zawody ukończył Dawid Kubacki, za którego plecami wylądował ostatecznie Stefan Hula. Po słabej próbie w kwalifikacjach dopiero 26. pozycję wywalczył Kamil Stoch, przez co nie zdołał awansować do finałowej rundy zawodów.

Biało – czerwoni wspaniale spisali się we wczorajszym konkursie drużynowym, w którym zajęli pierwsze miejsce przed Czechami i Austriakami.