LE. Legia bliska awansu, rozstrzygnęła bramka Dudy!

Piłkarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe miejscowe FK Aktobe 1:0, co znacznie przybliżyło ich do awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Gola dla mistrzów Polski zdobył w 48. minucie Ondrej Duda.

Po spokojnym początku w wykonaniu obu zespołów, jako pierwsza groźnie zaatakowała Legia. Miroslav Radović wspaniałym podaniem obsłużył wbiegającego w szesnastkę Michała Żyro. Futbolówki do siatki nie zdołał jednak skierować dobrze pilnowany Ondrej Duda. W odpowiedzi dobrą okazję niecelnym uderzeniem zakończył Walerij Korobkin. W 30. minucie po dośrodkowaniu Brzyskiego nad poprzeczką główkował Tomasz Jodłowiec. Chwilę później po strzale Kucharczyka piłka znalazła się w bramce Aktobe. Arbiter gola nie uznał, dopatrując się spalonego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy swoje umiejętności musiał pokazać Dusan Kuciak, który z trudem zatrzymał próbę Pizzelliego.

Drugą odsłonę „Wojskowi” rozpoczęli najlepiej, jak mogli. W 48. minucie po szybkim rozegraniu rzutu  wolnego oko w oko z Sidelnikowem stanął Duda i celnym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Następnie groźnie zaatakowali gospodarze. Legię ratowało jednak szczęście oraz zdecydowanie niższe umiejętności techniczne kazachskich zawodników. Na ostatni kwadrans przebudzili się aktywni w ofensywie Radović i Żyro. Popularny „Żyrko” najpierw nie sięgnął futbolówki po zagraniu Serba, a po chwili został zatrzymany przez dobrze interweniującego golkipera gospodarzy.

Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 1:0 i znacząco przybliżyli się do awansu. Rewanż rozegrany zostanie za tydzień w Warszawie.

FK Aktobe – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

– O. Duda 48’

Aktobe: Andriej, Sidelnikow – Dmitrij Miroszniczenko (34’ Taras Carikajew), Robert Arzumanjan, Aleksiej Mułdarow, Anderson Mineiro – Danilo Neco, Walerij Korobkin, Aszkat Tagibergen, Marat Chajrullin (66’ Abat Aimbetow) – Marcos Pizzelli, Ołeksij Antonow (56’ Igor Zenkowicz).

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk – Miroslav Radović.