Krajowe puchary: W Anglii wygrana Man City, we Włoszech Milanu

Tym razem to ekipa Blackburn Rovers może żałować, że stanęła na drodze Manchesterowi City co przypłaciła bagażem pięciu straconych bramek i brakiem awansu do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

Po remisie jaki padł w pierwszym starciu tych drużyn konieczne stało się ponowne rozegranie spotkania tym razem na boisku wicemistrzów Anglii. W starciu tym od początku przewagę osiągnęli podopieczni Manuela Pellegriniego, ale piłka do siatki ich przeciwników wpadła dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

W drugiej worek z golami rozwiązał się na dobre. Zaraz po przerwie swój dorobek strzelecki poprawił Negredo. Potem Edin Dzeko potężnym strzałem podwyższył wynik na 3:0 i Pellegrini postanowił dać szansę gry kontuzjowanemu przez ostatnie tygodnie Sergio Aguero. Argentyńczyk 60 sekund później zdobył bramkę. Kropkę nad „i” postawił Dzeko wykorzystując podanie Jesusa Navasa.

Man City – Blackburn 5:0 (1:0)
Negredo 45+1′, 47′, Dzeko 67′, 79, Sergio Aguero 73’

***

W Pucharze Włoch pewne zwycięstwo odniósł AC Milan, ale trzeba przyznać, że ich przeciwnik nie był wymagający.

Rossonerim w losowaniu par najlepszej „16” Pucharu Włoch mieli dużo szczęścia . Milan trafił bowiem na jeden z najsłabszych zespołów w stawce – zajmującą 12. miejsce w tabeli Serie B Spezię.

Po zwolnieniu Massimiliano Allegriego ekipę z Mediolanu w tym spotkaniu z ławki prowadził jego asystent Mauro Tassotti. W meczu zagrał powracający po ciężkiej kontuzji Giampaolo Pazzini, który najpierw w 28. minucie jak na tacy wyłożył piłkę Robinho, a kilka chwil później efektownym strzałem z powietrza zamienił na gola podanie Andrei Poliego.
Na początku drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Keisuke Honda, który po raz pierwszy – podobnie jak stoper Adil Rami – znalazł się w wyjściowej „11” mediolańskiego klubu.

W ćwierćfinale Coppa Italia przeciwnikiem Milanu będzie Udinese Calcio. W tym meczu, podobnie jak w najbliższym ligowym pojedynku przeciwko Hellas Werona, drużynę poprowadzi już nowy szkoleniowiec Clarence Seedorf, który od czwartku obejmie stery w klubie.

W innym spotkaniu bardzo słaba w lidze Catania, również w rozgrywkach pucharowych nie sprostała przeciwnikom. Sycylijczycy przed własną publicznością przegrali z 13. ekipą zaplecza włoskiej ekstraklasy, dając sobie wbić aż cztery gole. Siena o półfinał rywalizować będzie z Fiorentiną.

Stawkę ćwierćfinalistów uzupełniło Napoli, które poradziło sobie z z Atalantą Bergamo.

Catania Calcio – AC Siena 1:4 (1:1)