Koniec zwycięskiej passy, Radwańska żegna się z Cincinnati

Agnieszka Radwańska przegrała z Caroline Wozniacki 4:6, 6:7 w ćwierćfinale turnieju WTA w Cincinnati. Dunka przerwała tym samym zwycięską passę Polki trwającą od początku zawodów w Montrealu, gdzie Isia sięgnęła po swój 14. tytuł w karierze.

Przed spotkaniem zdecydowanie większe szanse dawano rozstawionej z „czwórką” krakowiance. Radwańska wygrała 7 ostatnich meczy, a po raz ostatni uległa swojej dzisiejszej pogromczyni w 2011 roku. Od tamtej pory obie tenisistki mierzyły się ze sobą trzy razy i zawsze górą była Polka. Na korzyść Wozniacki przemawiała rewelacyjna forma. Z ostatnich dziesięciu spotkań Dunka przegrała tylko jedno starcie z liderką list światowych, Sereną Williams.

Rywalka naszej zawodniczki od początku wysoko postawiła poprzeczkę. Isia miała problem już w drugim gemie, kiedy do obrony serwisu potrzebowała kilku dodatkowych wymian. Po chwili wszystko wróciło na właściwe tory. Radwańska rozbiła Wozniacki na sucho, by następnie po raz pierwszy doprowadzić do przełamania. Dunka odpowiedziała natychmiast. Przed decydującą częścią seta na tablicy wyników utrzymywał się rezultat 4:4. Wtedy klasę pokazała turniejowa „dwunastka”, która najpierw łatwo wygrała przy swoim serwisie, a po chwili przełamała Polkę do 15.

Drugą osłonę krakowianka rozpoczęła się od dwóch przegranych gemów. Później ponownie zaczęła dominować na korcie, wychodząc na prowadzenie 3:2. Do stanu 6:6 żadna z tenisistek nie potrafiła wyrwać rywalce jej serwisu. Ostatecznie losy seta rozstrzygnął tie-break. W nim lepiej poradziła sobie Wozniacki, której zwycięstwo 7:5, zapewniło triumf w całym meczu.

W walce o finał przeciwniczką Dunki będzie rozstawiona z „jedynką” Serena Williams.

A. Radwańska (Polska, 4) – C. Wozniacki (Dania, 12) 4:6, 6:7 (5:7)