„Kolejorz” spełnił oczekiwania. Lech – Nomme 3:0

Bramki Tomasza Kędziory, Kaspera Hamalainena i Dawida Kownackiego pozwoliły Lechowi Poznań na awans do III rundy eliminacji Ligi Europejskiej. „Kolejorz” pokonał przy Bułgarskiej estońskie JK Nomme Kalju 3:0, odrabiając tym samym jednobramkową stratę z pierwszego spotkania.

Podopieczni Mariusza Rumaka od początku zdecydowanie ruszyli do ataku. Uderzenie zza pola karnego Vojo Ubiparipa z trudem zatrzymał Vitali Teles. W 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lovrencsicsa minimalnie spudłował Tomasz Kędziora. Ten sam piłkarz po pół godzinie gry wyprowadził Lechitów na upragnione prowadzenie. Wcześniejsze próby Ubiparipa, Hamalainena, czy Henriqueza kończyły się niepowodzeniem. Kędziora wykorzystał fantastyczne dogranie Lovrencsicsa z naroźnika boiska, nie dając najmniejszych szans golkiperowi przyjezdnych. „Kolejorz” poszedł za ciosem, a strzelcem drugiej bramki okazał się Kasper Hamalainen. Fin z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki po tym, jak Teles do boku sparował uderzenie Ubiparipa.

W drugiej połowie Poznaniacy kontynuowali świetną postawę z pierwszej odsłony. Po dobrych okazjach Pawłowskiego i Hamalainena pojedynek sam na sam z Telesem przegrał wprowadzony po przerwie Dawid Kownacki. W doliczonym czasie gry 17 – latek wygrał kolejne starcie z bramkarzem przyjezdnych i ustalił wynik spotkania.

Lech po słabym występie w pierwszym meczu, dziś nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. „Kolejorz” po ligowym zwycięstwie nad Piastem kontynuuje dobrą passę. Podopieczni Mariusza Rumaka, jako druga polska drużyna, awansowali do III rundy eliminacji Ligi Europy.

Lech Poznań – JK Nomme Kalju 3:0 (2:0)

T. Kędziora 33’ K. Hamalainen 43’ D. Kownacki 90+3’

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez – Łukasz Trałka, Darko Jevtić – Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen (68’ Dawid Kownacki), Szymon Pawłowski – Vojo Ubiparip (85’ Łukasz Teodorczyk).

Nomme: Vitali Teles – Henrik Purg (46’ Mikhel Ainsalu), Alo Barengrub, Jorge Rodrigues, Ken Kallaste – Reginald Mbu-Alidor, Hidetoshi Wakui – Karl Mool, Robert Kirss (68’ Juri Jevdokimov), Damiano Quintieri – Felipe Nunes (75’ Jarmo Ahjupera).