KMŚ: Kolejne trofeum Bayernu! Niemcy zdobyli Casablancę!

Zwycięstwem Bayernu Monachium zakończyły się rozgrywane w Maroku Klubowe Mistrzostwa Świata. W finale Bawarczycy spotkali się z gospodarzami turnieju Rają Casablanca. Faworyci nie zawiedli i pewnie wygrali 2:0. Bramki dla ubiegłorocznych triumfatorów Ligi Mistrzów strzelali Dante i Thiago Alcantara.

Zaskoczeniem dla wszystkich była podstawowa „jedenastka” mistrzów Niemiec. Od pierwszej minuty zagrali dziś Xherdan Shaqiri i ustawiony na szpicy Thomas Mueller. Rolę rezerwowych pełnili Mario Mandżukić i Mario Goetze.

Na pierwszą bramkę Bayernu nie trzeba było długo czekać. Po złym wybiciu obrońców piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Boatenga. Niemiec głową zgrał futbolówkę do Dantego, który mocnym uderzeniem w górny róg pokonał bramkarza gospodarzy. Kwadrans później było już 2:0. Alaba podał przed pole karne do Thiago, a ten precyzyjnym strzałem na dalszy słupek nie dał szans bezradnemu Askriemu.

Piłkarzy z Maroka od początku skazywano na porażkę. W finale spisali się oni bardzo dobrze, stwarzając sobie nieliczne sytuacje bramkowe. Rozmiary przegranej mógł w 84 minucie zmniejszyć Moutouali, jednak z 8 metrów nie trafił do pustej bramki. O ile pierwsza połowa przebiegła pod dyktando Bawarczyków, to druga była mozolnym oczekiwaniem na końcowy gwizdek sędziego.
Bayern dokonał formalności. Podopieczni Pepa Guardioli przystępowali do turnieju jako faworyci. Nie zawiedli swoich fanów i do Niemiec wracają z kolejnym pucharem. Dla zawodników Raji Klubowe Mistrzostwa Świata okazały się wielkim sukcesem. Drużyna, która zaczynała od kwalifikacji, zaszła aż do wielkiego finału.

W dziś rozegranym meczu o trzecie miejsce Atletico Mineiro pokonało chińskie Guanghzou Evergrande 3:2. Brazylijczycy zwycięską bramkę strzelili w 91 minucie.