KMŚ. Barcelona po raz trzeci z trofeum!

FC Barcelona po raz trzeci w historii zwyciężyła w Klubowych Mistrzostwach Świata. W finale rozgrywanego w Yokohamie turnieju Duma Katalonii pokonała River Plate 3:0.

Fawaorytem do zwycięstwa w rozgrywkach była Barcelona. Podopieczni Luisa Enrique w półfinale bez problemu pokonali Guangzhou (3:0) i w finale spotkali się z argentyńskim River Plate.

Argentyńczycy podeszli do spotkania bez kompleksów i to do nich należał początek spotkania. Dobra dyscyplina taktyczna sprawiła, że Katalończycy mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę rywali. Kiedy już się udało, w 11. minucie, w doskonałej sytuacji znalazł się Lionel Messi, ale kapitalnym refleksem wykazał się Marcelo Barovero, który końcówkami palców zdołał musnąć futbolówkę i uratować swoją drużynę od utraty gola.

FIFA Club World Cup 2015 finalKolejne fragmenty meczu nie przyniosły zbyt wielu emocji. Obie ekipy miały problemy z dokładnym rozegraniem piłki. Zawodnicy Luisa Enrique zostali zmuszeni do konstruowania akcji z pominięciem drugiej linii, natomiast piłkarze River nie potrafili zachować zimnej krwi w końcowej fazie swoich ataków i brakowało im ostatniego podania. W 33. minucie z rzutu wolnego przymierzył Messi, ale Barovero sparował futbolówkę na korner. Chwilę później było już 1:0. W zamieszaniu pod bramką River Plate najlepiej odnalazł się Lionel Messi, który mimo asysty obrońcy zdołał sprytnym strzałem skierować piłkę do siatki.

Tuż po przerwie na 2:0 podwyższył Luis Suarez. Urugwajczyk wykorzystał sytuację sam na sam z Marcelo Barovero i mógł cieszyć się z czwartego trafienia w rozgrywkach. Barcelona, która przez odkrycie się rywali miała coraz więcej miejsca, ruszyła do ataku. Bliski szczęścia był Messi, ale piłkę tuż przed linią bramkową wybił jeden z obrońców River. W 68. minucie dokładnym dośrodkowaniem popisał się Neymar, a jego zagranie na gola strzałem głową zamienił Suarez.

FIFA Club World Cup 2015FIFA Club World Cup 2015

Kwadrans przed końcem doskonałą okazję na zmniejszenie strat miał Lucas Alario, jednak świetną interwencją popisał się Claudio Bravo. Kilka minut później na drodze do szczęścia stanął słupek i Katalończycy dotrwali do końca bez utraty chociażby jednej bramki.

Tym samym Barcelona po raz trzeci w historii triumfowała w Klubowych Mistrzostwach Świata.