Klubowe Mistrzostwa Świata. Real Madryt z trofeum i historycznym wynikiem

Real Madryt po raz trzeci z rzędu zdobył trofeum za wygranie Klubowych Mistrzostw Świata. Królewscy w finale nie dali żadnych szans saudyjskiemu Al-Ain, zwyciężając aż 4:1.

Faworyci prowadzenie objęli już w 14. minucie za sprawą Luki Modricia. Zdobywca Złotej Piłki huknął w kierunku dalszego słupka, a futbolówka ugrzęzła w siatce. Królewscy dominowali nad rywalem w każdym aspekcie gry. Brakowało im jedynie skuteczności, co przełożyło się na brak kolejnych bramek do przerwy. Worek z kolejnymi trafieniami w 60. minucie rozwiązał Marcos Llorente. Pomocnik uderzył zza pola karnego na tyle dokładnie, że Khalid Eissa mógł jedynie odprowadzić piłkę wzrokiem.

Na listę strzelców wpisał się także kapitan madrytczyków Sergio Ramos. Doświadczony Hiszpan pokonał golkipera miejscowej drużyny celną główką. W końcówce dwie bramki zdobyli Saudyjczycy. Straty zmniejszył Tsukasa Shiotani. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Yahia Nader, którego niefortunna interwencja po strzale Viniciusa Juniora zakończyła się samobójem.

Real Madryt zdobył trofeum po raz trzeci z rzędu i po raz czwarty w historii. Żadna drużyna na świecie nie ma więcej zwycięstw w tych rozgrywkach niż Królewscy.