Liga Mistrzów. Kanonada na Emirates! Szczęsny wyrzucony z boiska

Arsenal Londyn pokonał na Emirates Stadium Galatasaray Stambuł 4:1 w meczu grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów. „Kanonierów” do zwycięstwa poprowadził Danny Welbeck, który ustrzelił swojego pierwszego hat–tricka w seniorskiej karierze. Do końca spotkania nie wytrwał Wojciech Szczęsny, który w 60. minucie sfaulował w polu karnym Buraka Yilmaza i został wyrzucony z boiska.

Po wyjazdowej porażce z Borussią, The Gunners potrzebowali trzech punktów, aby spokojnie myśleć o kolejnych pojedynkach fazy grupowej Champions League. Udanego startu nie zanotowali również wicemistrzowie Turcji, którzy przed własną publicznością zaledwie zremisowali z Anderlechtem Bruksela 1:1. W składzie Arsenalu zabrakło zmagających się z urazami Oliviera Girouda, Theo Walcotta, czy Mathieu Debuchy’ego. Od pierwszej minuty w bramce „Kanonierów” pojawił się za to Wojciech Szczęsny.

Gospodarze od początku sprawiali zdecydowanie lepsze wrażenie od defensywnie usposobionych piłkarzy Galatasaray. Szczególnie aktywni w ataku byli Danny Welbeck i Alexis Sanchez. To po ich akcji w 22. minucie podopieczni Arsene’a Wengera objęli prowadzenie. Chilijczyk podał do wychodzącego na czystą pozycję Anglika, a ten nie miał problemów z pokonaniem Fernando Muslery. Chwilę później były napastnik Manchesteru United zdobył swojego drugiego gola, wykorzystując tym razem niezdecydowaną postawę w obronie wicemistrzów Turcji.

Swoje niezadowolenie z przebiegu spotkania najpierw wyraził Felipe Melo, który za brutalny atak na Alexisa Sancheza został ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem. Następnie nerwowo nie wytrzymali fani przyjezdnej drużyny, rzucając race na murawę Emirates Stadium. Po wznowionej grze Mesut Oezil zagrał fantastyczną prostopadłą piłkę do chilijskiego napastnika The Gunners, a ten precyzyjnym uderzeniem po ziemi podwyższył wynik na 3:0.

W drugiej odsłonie swój strzelecki popis kontynuował Welbeck, który w 52. minucie po raz kolejny stanął oko w oko z Muslerą. Szansy nie zmarnował, a trzeci zdobyty gol pozwolił mu cieszyć się ze swojego pierwszego hat–tricka w seniorskiej karierze. Losy spotkania odmieniły się kilka chwil później, kiedy to sam na sam z Wojciechem Szczęsnym znalazł się Burak Yilmaz. Polak wyszedł z bramki i faulem zatrzymał tureckiego napastnika, za co obejrzał czerwoną kartkę. Na murawie szybko pojawił się rezerwowy golkiper David Ospina, jednak nie zdołał obronić podyktowanego dla Galatasaray rzutu karnego. Jego egzekutorem okazał się sam poszkodowany.

Kolumbijski bramkarz kilkakrotnie ratował Arsenal przed utratą gola, we wspaniałym stylu zatrzymując strzał głową Yilmaza. „Kanonierzy” uciekali się do sporadycznych kontrataków. Stuprocentową okazję w doliczonym czasie gry miał Santi Cazorla, który przerzucił futbolówkę nad interweniującym Muslerą. Sprzed linii bramkowej wślizgiem wybili ją jednak obrońcy wicemistrza Turcji.

Mecz zakończył się ostatecznie wysokim zwycięstwem The Gunners, którzy ze spokojem mogą patrzeć na najbliższe spotkania grupy D piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Arsenal Londyn – Galatasaray Stambuł 4:1 (3:0)
D. Welbeck 22’ 30’ 52’ A. Sanchez 41’ – B. Yilmaz 63’(k.)

Arsenal: Szczęsny – Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Flamini, Oxlade-Chamberlain (68’ Rosicky), Cazorla, Oezil (76’ Wilshere), Sanchez (62’ Ospina), Welbeck.

Galatasaray: Muslera – Chedjou, Melo, Kaya, Sari (69’ Bulut), Kurtulus (46’ Altintop), Dzemaili, Telles, Sneijder, Pandev (69’ Bruma), Yilmaz.