PŚ. Jedna seria w Lillehammer, fantastyczny Koudelka

Roman Koudelka wygrał drugi konkurs skoków narciarskich w norweskim Lillehammer. Ze względu na złe warunki panujące na obiekcie odbyła się tylko jedna seria konkursowa. Na drugim stopniu podium stanął Peter Prevc, a trzeci był Michael Hayboeck. Najlepszy z Polaków Piotr Żyła uplasował się na 15. miejscu.

Konkurs odbywał się w bardzo trudnych warunkach i wiele razy był przerwany. Zwycięzca premierowych zawodów Pucharu Świata w tym sezonie poszybował na 140 m., co dało mu pierwsze miejsce w konkursie. Czech wyprzedził Petera Prevca (139 m.) i Michaela Hayboecka (141,5 m.). Najdłuższy skok w zawodach oddał Markus Eisenbichler, Austriak skoczył na odległość 143 m.,  jednak uplasował się dopiero na ósmym miejscu. Dzięki drugiej wygranej w tegorocznym Pucharze Świata Koudelka w kolejny weekend wystąpi w żółtym plastronie lidera.

Piotr Żyła w swojej próbie uzyskał dobry wynik 136,5 m. – co dało mu 15. miejsce w rywalizacji. Pozostali Polacy nie spisali się za dobrze. Oprócz „Wiewióra” punktował tylko Aleksander Zniszczoł. Młody zawodnik kadry Łukasza Kruczka uzyskał tylko 126,5 m. i ostatecznie został sklasyfikowany na 28. pozycji. Dawid Kubacki (124 m.) i Jan Ziobro (124 m.) w norweskim Lillehammer nie awansowali do czołowej „30”.