Jeden gol w szlagierze Serie A

SSC Napoli wygrało wyjazdowy mecz z Lazio Rzym 1:0 (1:0). Mecz rozgrywany w ramach 19. kolejki Serie A zdecydowanie zasłużył na tytuł hitowego spotkania. Gola na wagę zwycięstwa zaliczył były as ataku Realu Madryt Gonzalo Higuain.

SS Lazio vs SSC NapoliNa Stadio Olimpico od początku spotkania dużo się działo. Ataki obu drużyn były jednak dość zachowawcze przez co pierwszy kwadrans nie przyniósł bramek. W 18. minucie Gonzalo Higuain przyjął piłkę w trudnej pozycji i oddał mocny strzał w kierunku bramki. Etrit Berisha mógł spokojnie odbić to uderzenie, jednak zamiast sparować je do boku, futbolówka prześlizgnęła mu się po rękawicach i wpadła do bramki. Minutę później mogło być już 0:2, ale tym razem bramkarz rzymian pokazał klasę uprzedzając Driesa Mertensa. Biancocelesti rozpoczęli szturm na bramkę przyjezdnych. Próbował Lucas Biglia, ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Najlepszą okazje do wyrównania miał Marco Parolo, piłka po strzale zawodnika Lazio zatrzymała się na poprzeczce bramki gości z Neapolu. Chwilę później znakomitą szansę zmarnował Luis Pedro Cavanda. Belgijski obrońca miał przed sobą już tylko bramkarza, jednak nie potrafił go pokonać.

SS Lazio vs SSC NapoliPoczątek drugiej części spotkania był zaskakujący. Lazio zamiast całe siły przeznaczyć na atak musiało się bronić przed dobrze radzącą sobie ofensywą gości. W 48. minucie szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Higuain. Sześć minut później były zawodnik Realu znów stanął przed szansą, jednak jego strzał przeszedł obok dalszego słupka bramki Lazio. Zawodnicy z „Wiecznego Miasta” w końcu się przebudzili, ale na odrobienie minimalnych strat było już za późno.