LM. Jastrzębski rozpoczął od zwycięstwa

Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 hiszpański Cai Voleibol Teruel w meczu pierwszej kolejki grupy B siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego napędził stracha podopiecznym Roberto Piazzy tylko w drugiej partii. W pozostałych setach na parkiecie dominowali jastrzębianie.

Gracze z Jastrzębia po raz szósty mają okazję rywalizować w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Do tej pory najlepszy wynik osiągnęli w ubiegłym sezonie, gdy w całych rozgrywkach wywalczyli brązowy medal. Dzisiejszy rywal podopiecznych Roberto Piazzy – Cai Voleibol Teruel – w przeszłości rywalizował już z drużynami z Polski. W sezonie 2009/2010 Hiszpanie wygrali nawet jedno ze spotkań przeciwko Skrze Bełchatów. Dwa lata później dwukrotnie ulegli ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle. Do dzisiejszej potyczki nie przystępowali oczywiście w roli faworyta.

I set

Początek pierwszego seta to wymiana punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:6 zeszli zawodnicy Cai Voleibol. Od stanu 12:12 kilka punktów z rzędu zdobyli gracze Jastrzębskiego Węgla. W pewnym momencie goście wypracowali sobie czteropunktową przewagę, ale rywale do końca próbowali obrobić stratę. To im się jednak nie udało i brązowi medaliści mistrzostw Polski wygrali tę partię 25:20.

II set

Drugiego seta polski zespół rozpoczął równie dobrze. Podopieczni włoskiego szkoleniowca już na pierwszej przerwie technicznej wypracowali trzy punkty zapasu nad przeciwnikiem (8:5). W kolejnych akcjach gospodarze wykorzystali kilka błędów polskiej drużyny i zdołali doprowadzić do remisu 16:16. Do końca seta trwała walka punkt za punkt. W samej końcówce błąd w ataku popełnili siatkarze z Teruel, dzięki czemu Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie 2:0.

III set

Na początku trzeciej odsłony goście po raz kolejny odskoczyli rywalom na dystans kilku punktów (8:5). Hiszpańska ekipa nie potrafiła odrobić tej straty. Mało tego, jastrzębianie na drugą przerwę techniczną schodzili przy sześciopunktowym prowadzeniu. Gdy po kilku akcjach na tablicy wyników widniał rezultat 20:13 dla podopiecznych Roberto Piazzy, stało się jasne, kto wygra całe spotkanie. W końcówce przyjezdni zaczęli grać nieco nerwowo, pozwalając zespołowi Cai Voleibol na zdobycie kilku oczek, ale i tak w całej partii triumfowali 25:20, zaś w meczu 3:0.

Jastrzębski Węgiel wywiózł cenne trzy punkty z Półwyspu Iberyjskiego. Kolejnym rywalem trzeciej ekipy poprzedniej edycji Ligi Mistrzów będzie bułgarski Marek Dupnitsa. To spotkanie odbędzie się 18 listopada w Jastrzębiu.