LM. Jastrzębski Węgiel z awansem. Trzy ekipy z Polski w kolejnej rundzie!

Gracze Jastrzębskiego Węgla pokonali na własnym parkiecie hiszpański CAI Teruel 3:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Roberto Piazzy są (prawie) pewni awansu do następnej rundy siatkarskiej Ligi Mistrzów. Do play-off awansują zwycięzcy siedmiu grup i pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc. Gracze ze Śląska zajmą drugie miejsce w swojej grupie. Dla pewności awansu muszą poczekać do zakończenia wszystkich spotkań ostatniej kolejki grupowej.

I set

Jastrzębski WęgielMistrzowie Hiszpanii pojedynek z Jastrzębskim Węglem zaczęli od błędów własnych. Gospodarze znając stawkę spotkania nie zamierzali wyciągać pomocnej ręki do zawodników z Teruel. Pomarańczowi po atakach ze środka Alena Pajenka i Patryka Czarnowskiego i znakomitej kiwce Michała Masnego szybko objęli prowadzenie 8:3 i przejęli kontrolę nad spotkaniem w tym secie. Hiszpanie nie mieli atutów, aby powstrzymać rozpędzonych gospodarzy tym bardziej, że nie mylił się powracający po kontuzji Michał Łasko, a i Gullaume Quesque wykorzystywał swoje sytuacje. Jastrzębianie prowadzili 16:9, a potem 20:10. Od tego momentu goście zdobyli wprawdzie cztery punkty, ale co z tego skoro Francisco Ruiz w decydującym momencie pomylił się w polu serwisowym, kończąc tym samym seta na korzyść ekipy z Polski.

II set

Micha³ £asko  Jose Ruiz  Dmytro MishchukNa drugą odsłonę spotkania zawodnicy Cai Voleibol Teruel wyszli jakby podwójnie zmotywowani. Wprawdzie na początku po dwóch skutecznych akcjach Michała Łasko przegrywali 1:2, ale potem po błędzie Pajenka i udanych atakach Marca Alayo i Dmytro Miszczuka objęli prowadzenie 7:8. W szeregach jastrzębian wdarła się niedokładność. Błędy zaczął popełniać włoski atakujący, który najpierw zagrał w siatkę, a potem uderzył w aut. Sytuację próbował ratować Krzysztof Gierczyński, jednak goście z Hiszpanii cały czas zachowywali bezpieczne dla siebie dwupunktowe prowadzenie. To wszystko trwało do stanu 18:18, który na tablicy wyników pokazał się po ataku Czarnowskiego. Od tego momentu po błędzie w polu serwisowym Mateusza Malinowskiego i skutecznym ataku Marca Altayo CAI prowadziło jeszcze 20:22, ale na tym wszystko co dobre dla Hiszpanów w tym secie się skończyło. Po pojedynczym bloku Łasko i ataku Czarnowskiego gospodarze doprowadzili do stanu 24:23. Ostatni punkt w secie udanym blokiem zdobył Pajenk wraz z Quesque.

III set

Jastrzębski WęgielDanijel Galic od udanego ataku rozpoczął trzecią odsłonę spotkania. Jastrzębianie nie pozwolili gościom odskoczyć i szybko najpierw doprowadzili do stanu 2:2, a zanim kibice zgromadzeni na trybunach wrócili po przerwie na swoje miejsca po kolejnym bloku Łaski zrobiło się 8:5. Hiszpanie nie zamierzali odpuszczać walki o drugie miejsce w tej grupie po błędzie w przyjęciu Quesque i punktom ze środka Altayo doprowadzili do stanu 13:10. Potem wprawdzie Jesus Chourio Pirela w prostej sytuacji zaatakował w antenkę, ale z drugiej strony błąd popełnił francuski przyjmujący ekipy ze Śląska i na tablicy ukazał się wynik 18:17. Na szczęście dla gospodarzy przyjmujący szybko swój błąd naprawił w następnej akcji, a przez blok dodatkowo przedarł się Malinowski, dzięki czemu Pomarańczowi wyszli na prowadzenie 21:19. Na 22:20 zaatakował ponownie Malinowski, a do stanu 23:21 skutecznym zagraniem po prostej doprowadził doświadczony Gierczyński. Cały mecz znakomitym atakiem na wynik 25:22 w ostatniej partii zakończył Michał Łasko, który udanie wrócił do pierwszego składu Jastrzębskiego Węgla po kontuzji.