Inter górą w derbach Mediolanu

W hicie 17 kolejki Serie A Inter Mediolan wygrał z AC Milanem 1:0. Zwycięstwo Nerazzurrim zapewnił Rodrigo Palacio, który cudownym strzałem piętką pokonał bramkarza gości.

Obie drużyny zmagały się z plagą kontuzji. W szeregach Interu nie mogli zagrać tacy zawodnicy jak Chivu, Milito czy Samuel. AC Milan musiał sobie radzić bez Robinho, El Shaarawy’ego i Abate.

W pierwszych minutach swoją szanse miał Palacio, którego uderzenie pewnie obronił Abbiatti. Chwilę później dał o sobie znać Balotelli. Piłka po strzale napastnika Milanu poszybowała jednak nad bramką. Po pół godzinie gry przed szansą stanął Andrea Poli – zawodnik AC Milanu uderzył jednak nad poprzeczką.Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Palacio został podcięty przez Zapatę i upadł w polu karnym. Sędzia nie zareagował.

W 81 minucie rozpoczął się szturm na bramkę Milanu. Najpierw Abiatti obronił strzał Palacio, po chwili Inter znów groźnie atakował i kolejny raz Rossonerich przed stratą bramki uratował Abbiatti. Bramka dla Interu wisiała w powietrzu. W 86 minucie kapitalnym zagraniem popisał się aktywny w całym meczu Rodrigo Palacio. Argentyńczyk po strzale Guarina zmienił tor lotu piłki i piętką skierował futbolówkę do siatki. W doliczonym czasie gry Milan grał w „10” – czerwoną kartkę dostał Sulley Muntari.

Zawodnicy Interu Mediolan i AC Milan spotkali się w ligowych derbach po raz 159. w historii. Dotąd Milan wygrywał 59 razy, przy 50 zwycięstwach Interu i 50 remisach. Obie drużyny w tym sezonie prezentują się poniżej oczekiwań – Inter z 31 „oczkami” na koncie zajmuje 5 miejsce w Serie A, natomiast AC Milan ma 19 punktów i jest na dalekim, 13 miejscu w lidze.

Inter Mediolan – AC Milan 1:0