HME Praga 2015. Komplet sprinterów z awansem, szybki Ostrowski w finale

Pięciu z ośmiu  biało–czerwonych przebrnęło eliminacje w porannej sesji drugiego dnia Halowych Mistrzostw Europy w Pradze. Najlepsze wrażenie zrobił Artur Ostrowski, który na dystansie 1500 m pobił rekord życiowy i z drugim czasem wszedł do finału.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły sprinterki. W sprincie na 60 m zobaczyliśmy dwie Polki – Ewę Swobodę i Marikę Popowicz. Obie zdołały wywalczyć bezpośredni awans do półfinału, zajmując odpowiednio 2. i 4. miejsca w swoich startach.

Eliminacji skoku wzwyż nie zdołał przebrnąć Sylwester Bednarek. Polak pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,24 m. Nie zdołał jednak powtórzyć swojego wyczynu z niedawnych mistrzostw Polski i trzykrotnie zepsuł próbę na 2,28. Ostatecznie uplasował się na 9. miejscu, awans wywalczyło ośmiu najlepszych.

Rekord życiowy na dystansie 60 m mężczyzn pozwolił Kamilowi Kryńskiemu wywalczyć miejsce w półfinale. Rezultat 6,68 był i tak gorszy od wyniku naszego drugiego reprezentanta Remigiusza Olszewskiego, który na metę wpadł 0,02 s szybciej.

Zdecydowanie wolniejszy od swoich rodaków był Paweł Wiesiołek. Czas 7,03 s to jego nowy rekord życiowy w sprincie. Nikt nie wymaga jednak od niego przynależności do światowej czołówki, bo rywalizuje… w lekkoatletycznym siedmioboju. Wynik 7,63 m to jego najlepszy w karierze rezultat w skoku w dal. Druga „życiówka” pozwala mu po dwóch konkurencjach plasować się na trzeciej pozycji w ogólnej klasyfikacji.

Szybciej niż kiedykolwiek wcześniej na dystansie 1500 m pobiegł Artur Ostrowski, co pozwoliło mu z drugiej pozycji bezpośrednio awansować do finału konkurencji. Sztuka ta nie udała się Krzysztofowi Żebrowskiemu i Szymonowi Krawczykowi.