Hiszpanki za mocne dla Polek.

Polskie piłkarki ręczne w swoim drugim meczu na Mistrzostwach Świata w Serbii, uległy utytułowanej drużynie Hiszpanii 20:26. Polki dzielnie stawiały opór przez większość spotkania jednak w przekroju całego meczu zabrakło im skuteczności.

Po inauguracyjnym zwycięstwie nad Paragwajem 40:6, podopieczne Kima Rasmussena przystąpiły z bojowym nastawieniem do meczu z Hiszpankami. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i obiecująca. Biało-czerwone nie odstępowały na krok swoich przeciwniczek. Co prawda w pierwszym kwadransie Polki nie wykorzystały dwóch rzutów karnych, jednak dobrze spisywały się w defensywie, dzięki czemu utrzymywały kontakt punktowy. W bramce Hiszpanii świetnie dysponowana była Silvia Navarro, a w ataku szalała Alexandrina Cabral, która w całym spotkaniu rzuciła siedem bramek. Po pierwszej połowie, na tablicy wyników widniał remis, 11:11.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej gry biało-czerwonych w ofensywie. Iwona Niedźwiedź i Monika Stachowska wykorzystały swoje sytuacje bramkowe i Polska w 35 minucie wyszła na prowadzenie 14:12. Niestety w dalszej części spotkania inicjatywę przejęła Hiszpania, która zaczęła wykorzystywać błędy w defensywie. Na domiar złego polskie zawodniczki nie potrafiły znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Silvię Navarro, w efekcie czego w 47 minucie przegrywaliśmy już 15:20. Do końca meczu, Hiszpanki kontrolowały już przebieg gry i zasłużenie wygrały.

Hiszpania – Polska 26:20 (11:11)

Polska: Wysokińska, Gapska – Stachowska 1, Niedźwiedź 4, Siódmiak 1, Grzyb 1, Kudłacz 4, Koniuszaniec 1, Wojtas 3 , Semeniuk-Olchawa, Szwed-Orneborg, Migała, Stasiak, Jochymek, Kulwińska 1, Byzdra 4.

Kary: 8 min. (Byzdra – 4 min., Niedźwiedź, Wojtas – po 2 min.)

Karne: 4/7.

Polska zajmuje obecnie 3 miejsce z dorobkiem 2 pkt. Do następnej fazy awansują 4 najlepszy zespoły. Kolejne spotkanie, biało-czerwone rozegrają już dzisiaj z Angolą, która jest liderem grupy. Wczoraj wygrała z Paragwajem 37:12. Początek meczu Polska-Angola o godz. 15:45.