Górnik Zabrze wciąż niepokonany

Drużyna zabrzańskiego Górnika dopisała do swojego dorobku punktowego z tego sezonu kolejne trzy oczka. Tym razem śląski zespół pokonał 2:0 ekipę beniaminka- Górnika Łęczna w meczu 6. kolejki ekstraklasy. Bohaterem spoktania został Łukasz Madej, który zdobył oba gole. Zabrzanie z 14 punktami na koncie prowadzą w ligowej tabeli.

Obie drużyny przystępowały do dzisiejszego starcia w dobrych nastrojach. Zespół Roberta Warzychy pewnie ograł w meczu 5. kolejki Koronę 3:0. Łęcznianie w efektownym stylu uporali się tydzień temu z Zawiszą, strzelając jej aż 5 goli i tracąc tylko 2.

Gospodarze ruszyli do ataku już od pierwszego gwizdka sędziego. Już po kilku minutach po dograniu Łukasza Madeja Robert Jeż nie potrafił skierować piłki do siatki. W odpowiedzi na bramkę zabrzan szarżował Grzegorz Bonin, jednak został skutecznie powstrzymany przez Adama Dancha. Kolejną groźną akcję w pierwszej połowie stworzył zespół ze Śląska. Po centrze Seweryna Gancarczyka i złym wybiciu piłki przez przyjezdnych strzał oddał Jeż. Piłka nie wpadła jednak do bramki, gdyż uderzyła w poprzeczkę. Niedługo potem po uderzeniu Mateusza Zachary futbolówkę na rzut rożny wybił Silvio Rodić. Goście przed przerwą zaatakowali jeszcze raz. Po mocnym strzale z dystansu Bonina swoim kunsztem musiał wykazać się Steinbors. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W 54. minucie kibice w Zabrzu w końcu mogli krzyknąć z radości. Po dograniu Zachary piłkę do siatki gości skierował Łukasz Madej. Nie bez winy w tej sytuacji był golkiper drużyny z Łęcznej- Silvio Rodić- który nie trafił w futbolówkę przy próbie piąstkowania. Madej po raz kolejny dał się we znaki defensywie gości w 67. minucie. Po raz drugi asystą popisał się Mateusz Zachara. Beniaminek próbował zaskoczyć zabrzan uderzeniami z dystansu, jednak kolejne strzały Bonina zdołał obronić Steinbors.

Górnik Zabrze zwyciężył 2:0 i dzięki temu prowadzi w tabeli polskiej ligi. Zespół z Łęcznej aktualnie plasuje się na 9 pozycji z rozgrywkach.

Górnik Zabrze – Górnik Łęczna 2:0 (0:0)

Bramki: Madej 54′, 67′

Składy:

Górnik Zabrze: Steinbors – Sadzawicki, Danch, Gancarczyk, Gergel, Gwaze, Madej (69′ Plizga), Sobolewski, Kosznik (81′ Mańka), Jeż (89′ Łuczak), Zachara.

Górnik Łęczna: Rodić – Mierzejewski, Kalkowski, Szmatiuk, Bożić, Bonin, Bielak, Kaźmierczak, Nowak (76′ Hasani), Mraz (72′ Bożok), Cernych (81′ Szałachowski).

Żółta kartka: Sadzawicki (Zabrze) – Mierzejewski, Kalkowski, Bożić (Łęczna).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).